Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
Reklam Alanı
19 Mayıs 2015 23:54
Cuma Yüksel - Akşam Kızıllığı

”Kızım sen daha doğmadın. Belki hiç doğmayacaksın da.. Korkum odur ki doğup büyüdükten sonra ‘keşke bana da sorsaydılar bu dünyaya gelmek istiyor musun’ diye bir soru sorman.. Öyle olursa şayet kızım, katlanılmaz olursa yaşam, içinden çıkılmaz bir hal alırsa yaşadıkların.. Elini yüreğinin üzerine götür.. Kalbini dinle.. Hiçbir baba kalbine dokunan kızını yalnız bırakmaz unutma..
Kızım sen daha doğmadın. Olur da doğarsan şayet adını ne koyacağımı hiç düşünmedim. Çünkü ben hep bir oğlumun olmasını hayal ettim. Bu yüzden bana kızma. Ama doğarsan hiç üşenmeden sana en güzel adı koymak için uğraşacağım.. Kızım… Biliyor musun? Kızım demek bile ben de acayip bir gülümseme hissi, harika bir sıcaklık duygusu içimde..

Kızım sen doğarsan eğer.. Ben her gece şiir yazamam sanırım.. Gelip üstünü örtmek, yanaklarına usulca buseler kondurmak benim için en güzel şiirlere bedel olur.. Kızım sen olursan belki ileride makyajına, ojene, şuyuna buyuna karışır kızarım. Katlanılmaz olurum bazen belki.. Bazen de sen dayanılmayacak hale getirirsin belki beni. Ama kızım sana elim kalkmaz..
Dünyanın tüm yükü omuzlarımda olsa da umurumda olmaz, dünyamın tüm süsüne bakıp.. Yani kızım, fotoğraflarına baktığımda tüm dertlerimi unuturum..
Şâirin de dediği gibi bu dünyada yaşamak zor kalbi olana! Ama sen yine de gel kızım..”

-Gibi hayaller canlanıyor gözlerimde sevda dendiği vakit…

Cuma Yüksel

Twitter | https://twitter.com/cumayksl
Facebook | http://www.facebook.com/cuma.yuksel3

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR