Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
Reklam Alanı
» 
MHP İlçe Başkanı basınla bir araya geldi
a aa
Tarih : 25 Kasım 2017 16:23

MHP İlçe Başkanı basınla bir araya geldi

MHP İlçe Başkanı basınla bir araya geldi
MHP İlçe Başkanı basınla bir araya geldi
reklam

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı, sabah kahvaltısında basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündemdeki konuları değerlendirdi.

Teşkilat binasında yönetim kurulu ile birlikte ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelen Fettahlı, gündemdeki konuları değerlendirdi. MHP Siverek teşkilatı başkanlığında 4’üncü yılını doldurduğunu dile getiren Mustafa Fettahlı, ilçenin her türlü sorunu ile ilgilenmeye çalıştıklarını söyledi.

“Memleketimize partimiz olarak sayısız hizmette bulunmuş, parti olarak memleketimizin ve milletimizin menfaatine olacak her şeyin altına imzamızı atmışızdır” diye konuşan Fettahlı şunları söyledi: “Toplumsal düşünme, istişareli yönetim, kucaklayıcı bir anlayışla, ayrışmadan, kutuplaşmadan, çatışmadan uzak bir politika izlemiş, siyasi ahlak çizgisini benimsemişizdir. Amacımız memleketimize hizmettir, sevdamız milletimizdir. Bu düşünceyle Siverek’imiz için yapılması ve bizzat hayata geçmesi gereken düşüncelerimizi siz değerli basın mensupları aracılığı ile kamuoyuyla paylaşmak istedim.”

FETÖ ile mücadelenin önemine değinen MHP İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı, “İlçemizde bütün kamu kurum ve kuruluşlarda FETÖ VE PKK mücadele aralıksız devam etmeli, kripto FETO ve PKK ağının ekonomik, sosyolojik olarak da üstüne gidilmelidir. Ederleri 1 dolar olanların maskesi mutlaka düşürülmelidir. Toplumsal düşünce, fikir, hürriyet ve eğitim anlamında kucaklayıcı ve kişiye kendiyle birlikte toplumu düşünme hassasiyetine acilen kavuşmalı ve bu yönde çalışmalar yapılmalıdır. Örf, kültür ve medeniyet, İslam anlayışımız gerçek anlamda hayata kavuşturulmalıdır” dedi.

“Toplumumuzun aidiyetleriyle oynayacak kolay ekonominin önü kesilmeli, uyuşturucu gibi sapkınlıklardan gelecek neslimizi acilen koruma altına almalıyız” ifadelerini kullanan Fettahlı, “Sorgulayan bir toplum haline gelmeli, bu kapsamda çareyi adalet, eğitim, kültürlü bir nesil için acilen üreten ve gelişen bir ilçe haline gelmeliyiz. Çalışmaları yapılan OSB için parti olarak bütün çalışmaları yakından takip etmekte ve yetkililerimizle bu kapsamda istişare halinde çalışmaktayız. STK, ODA, DERNEK, VAKIF gibi kuruluşlarımızla istişareli ve kapsayıcı birliktelik acilen sağlanmalıdır. Siverek 200 yataklı devlet hastanemizle ilgili hekim eksikliği, cihaz eksikliği, ölüm kavşağı gibi çözüm bekleyen sorunlarımızla ilgili parti olarak raporlarımız hazırlanmış olup, kısa sürede genel merkezimiz ve TBMM sunumu yapılacaktır. Siverek kalesinin görünüm ve düzenlemesi ile ilgili çalışmalar bizzat partimiz tarafından incelenmesi yapılmış olup, gerekli bakanlıklarımıza çözüm önerisi yapılacaktır” diye konuştu.

Elektrik kesintileriyle ilgili konuların takip edildiğini belirten Fettahlı, “TEDAŞ ve yol sorunlarımız yerinde incelenmiş olup bizzat genel merkezimize iletilecektir. Yaşanabilir bir Siverek için MHP olarak genel anlamda eksik ve sorunlarımız tespit edilmiş olup, bu kapsamda çalışmalar yapılacaktır. Yetkililerimiz, yöneticilerimiz, siyasilerimiz, STK, DERNEK, ODA VE VAKIFlarımızı güzel bir Siverek için el birliğiyle istişareli ve kucaklayıcı kapsamda birlikteliğe davet ediyorum. Ayrışmadan, kutuplaşmadan, çatışmadan uzak Siverek’e hizmet için bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

MHP olarak Siverek için yapılacak bütün hizmetlerde elini taşın altına koymaya hazır olduğunu belirten Mustafa Fettahlı, sözlerini şöyle tamamladı: “Hain FETÖ ve PKK’ya karşıda toplumumuzun,memleketimizin ve şehitlerimiz için karşı durmaya,birlikte rahmet vardır anlayışıyla bu hainlerin oyunlarını bozmaya davet ediyorum.”

Sözlerini sonunda şehitleri de unutmayan MHP İlçe Başkanı, şehitlere Allah’tan rahmet, aileleri ve yakınlarına baş sağlığı diledi.

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ

  • Derin Sanat Tiyatrosu’ndan çocuklara yönelik tiyatro oyunu

   Derin Sanat Tiyatrosu’ndan çocuklara y...

   İzmir Derin Sanat Tiyatrosu, Siverek ilçesinde çocuklara yönelik ‘Temel Reis Kabasakal’ adlı tiyatro oyununu sahneleyecek. 17 Kasım Cumartesi günü Şanlıurfa karayolu 5. kilometresindeki Siverek Kültür...

  • Sağlık-Sen seçimleri sona erdi

   Sağlık-Sen seçimleri sona erdi

   Sağlık-Sen 6. olağan genel kurulu, İl Sağlık Müdürlüğü ek binasındaki konferans salonunda yapıldı. Seçimlerde Abdulkadir Yabir ve Faruk Günak’ın hazırlamış olduğu iki liste yarıştı. Oy kullanan 162...

  • Ayşe Nine yardım bekliyor

   Ayşe Nine yardım bekliyor

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaşayan 72 yaşındaki Ayşe Akdağ, yardım bekliyor. Kale Mahallesinde iki çocuğuyla toprak çatılı evde yaşayan 72 yaşındaki yaşlı kadın, önlem alınmazsa evinin yıkılma...

  • Çobanlık yaparken üniversiteye hazırlandı

   Çobanlık yaparken üniversiteye hazırla...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, ailesinin hayvanlarına çobanlık yapan Musa Keçikıran, katıldığı kurslarda sınava hazırlanarak diş hekimliğini kazandı. İlçeye 20 kilometre uzaklıktaki Kümetaş Mahallesi'nde...

  • Kaybolmaya yüz tutan meslek: Nalbantlık

   Kaybolmaya yüz tutan meslek: Nalbantlık

   Özel Haber - Muhabir: Cuma Sarı Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir dönemin gözde meslekleri arasında olan ve gelişen teknolojiyle birlikte kaybolmaya yüz tutan meslekler arasında ilk sırayı nalbantlık...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.