reklam
Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
reklam
» 
MHP İlçe Başkanı basınla bir araya geldi
a aa
Tarih : 25 Kasım 2017 16:23

MHP İlçe Başkanı basınla bir araya geldi

MHP İlçe Başkanı basınla bir araya geldi
MHP İlçe Başkanı basınla bir araya geldi
reklam

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı, sabah kahvaltısında basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündemdeki konuları değerlendirdi.

Teşkilat binasında yönetim kurulu ile birlikte ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelen Fettahlı, gündemdeki konuları değerlendirdi. MHP Siverek teşkilatı başkanlığında 4’üncü yılını doldurduğunu dile getiren Mustafa Fettahlı, ilçenin her türlü sorunu ile ilgilenmeye çalıştıklarını söyledi.

“Memleketimize partimiz olarak sayısız hizmette bulunmuş, parti olarak memleketimizin ve milletimizin menfaatine olacak her şeyin altına imzamızı atmışızdır” diye konuşan Fettahlı şunları söyledi: “Toplumsal düşünme, istişareli yönetim, kucaklayıcı bir anlayışla, ayrışmadan, kutuplaşmadan, çatışmadan uzak bir politika izlemiş, siyasi ahlak çizgisini benimsemişizdir. Amacımız memleketimize hizmettir, sevdamız milletimizdir. Bu düşünceyle Siverek’imiz için yapılması ve bizzat hayata geçmesi gereken düşüncelerimizi siz değerli basın mensupları aracılığı ile kamuoyuyla paylaşmak istedim.”

FETÖ ile mücadelenin önemine değinen MHP İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı, “İlçemizde bütün kamu kurum ve kuruluşlarda FETÖ VE PKK mücadele aralıksız devam etmeli, kripto FETO ve PKK ağının ekonomik, sosyolojik olarak da üstüne gidilmelidir. Ederleri 1 dolar olanların maskesi mutlaka düşürülmelidir. Toplumsal düşünce, fikir, hürriyet ve eğitim anlamında kucaklayıcı ve kişiye kendiyle birlikte toplumu düşünme hassasiyetine acilen kavuşmalı ve bu yönde çalışmalar yapılmalıdır. Örf, kültür ve medeniyet, İslam anlayışımız gerçek anlamda hayata kavuşturulmalıdır” dedi.

“Toplumumuzun aidiyetleriyle oynayacak kolay ekonominin önü kesilmeli, uyuşturucu gibi sapkınlıklardan gelecek neslimizi acilen koruma altına almalıyız” ifadelerini kullanan Fettahlı, “Sorgulayan bir toplum haline gelmeli, bu kapsamda çareyi adalet, eğitim, kültürlü bir nesil için acilen üreten ve gelişen bir ilçe haline gelmeliyiz. Çalışmaları yapılan OSB için parti olarak bütün çalışmaları yakından takip etmekte ve yetkililerimizle bu kapsamda istişare halinde çalışmaktayız. STK, ODA, DERNEK, VAKIF gibi kuruluşlarımızla istişareli ve kapsayıcı birliktelik acilen sağlanmalıdır. Siverek 200 yataklı devlet hastanemizle ilgili hekim eksikliği, cihaz eksikliği, ölüm kavşağı gibi çözüm bekleyen sorunlarımızla ilgili parti olarak raporlarımız hazırlanmış olup, kısa sürede genel merkezimiz ve TBMM sunumu yapılacaktır. Siverek kalesinin görünüm ve düzenlemesi ile ilgili çalışmalar bizzat partimiz tarafından incelenmesi yapılmış olup, gerekli bakanlıklarımıza çözüm önerisi yapılacaktır” diye konuştu.

Elektrik kesintileriyle ilgili konuların takip edildiğini belirten Fettahlı, “TEDAŞ ve yol sorunlarımız yerinde incelenmiş olup bizzat genel merkezimize iletilecektir. Yaşanabilir bir Siverek için MHP olarak genel anlamda eksik ve sorunlarımız tespit edilmiş olup, bu kapsamda çalışmalar yapılacaktır. Yetkililerimiz, yöneticilerimiz, siyasilerimiz, STK, DERNEK, ODA VE VAKIFlarımızı güzel bir Siverek için el birliğiyle istişareli ve kucaklayıcı kapsamda birlikteliğe davet ediyorum. Ayrışmadan, kutuplaşmadan, çatışmadan uzak Siverek’e hizmet için bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

MHP olarak Siverek için yapılacak bütün hizmetlerde elini taşın altına koymaya hazır olduğunu belirten Mustafa Fettahlı, sözlerini şöyle tamamladı: “Hain FETÖ ve PKK’ya karşıda toplumumuzun,memleketimizin ve şehitlerimiz için karşı durmaya,birlikte rahmet vardır anlayışıyla bu hainlerin oyunlarını bozmaya davet ediyorum.”

Sözlerini sonunda şehitleri de unutmayan MHP İlçe Başkanı, şehitlere Allah’tan rahmet, aileleri ve yakınlarına baş sağlığı diledi.

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ

  • Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet sevinci

   Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet...

   Harran Üniversitesi (HRÜ) Siverek Meslek Yüksekokulu öğrencileri için mezuniyet töreni düzenlendi. Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezinde düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından...

  • Kuyuya düşen eşeği çıkarmaya çalıştılar

   Kuyuya düşen eşeği çıkarmaya çalıştıla...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde kuyuya düşen eşek vatandaşların bir saatlik uğraşısının ardından çıkarıldı. İlçeye 30 kilometre uzaklıkta bulunan Yumurtepe mahallesinde tarlada dolaşan eşek kuyuya...

  • Dolu tarım arazileri vurdu

   Dolu tarım arazileri vurdu

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi kırsalında etkili olan dolu yağışı tarım arazilerini vurdu. Siverek kırsalında etkili olan yağış yerini doluya bıraktı. Şiddetlenen dolu yağışı ilçe kırsalında tarım arazilerini...

  • Çobanların futbol aşkı engel tanımıyor

   Çobanların futbol aşkı engel tanımıyor

   [Özel Haber - Cuma Sarı - Fikret Uğurlu - Lütfü Yalgı] Şanlıurfa ile Diyarbakır arasındaki Karacadağ bölgesi kırsalında bazı gençler, futbol maçı için haftanın bazı günleri yaklaşık 5 kilometrelik yolu eşek...

  • Devlet hastanesinde gece yarısına kadar poliklinik hizmeti

   Devlet hastanesinde gece yarısına kada...

   Siverek Devlet Hastanesi'nde mesai saatleri dışında başvuran hastalar için gece 22.00'ye kadar mesai dışı poliklinik uygulaması hayata geçirildi. Sağlık hizmetlerinin ihtiyaçlar doğrultusunda daha etkin,...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.