Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Milli Savunma Bakanı Siverek’te
a aa
Tarih : 30 Kasım 2014 21:42

Milli Savunma Bakanı Siverek’te

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz AK Parti Siverek ilçe teşkilatının 5. Olağan Kongresine katıldı.
Milli Savunma Bakanı Siverek’te
reklam

(Haber: Şükrü Dolaş-Cuma Sarı-Mevlüt Bayraktar)

AK Parti ilçe başkanı İlhan Çelik’in tek listeyle girdiği ilçe kongresine katılmak için beraberinde Milletvekilleri ve partililerle Siverek ilçesine gelen Bakan Yılmaz, onuruna verilen yemeğe katıldı.

AK Parti Siverek ilçe teşkilatının 5.Olağan kongresine Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve beraberindeki heyet katıldı. Kongre öncesi tarihi paşa konağında verilen yemeğe katılan Yılmaz, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bedelli askerlik sorusu üzerine cevap vermeyen Yılmaz, Siverek ilçesinde bulunan 170.Topçu alayının şehir dışına taşınması ile ilgili soruyu yanıtlayan Yılmaz, bugün buraya geldim, kongre katıldıktan sonra Siverek Kaymakamı ve Siverek Belediye başkanı bana taleplerini iletecekler, bakacağım, göreceğim ondan sonra bizde Genelkurmay başkanlığı ile Kara kuvvetler komutanlığıyla ortaklaşa bir çalışma yağacağız Siverek için hangisi iyi olursa biz o sonucun çözümün arkasında duracağız yerine getireceğiz inşallah.

Hacettepe Üniversitesi rektörünün size göndermiş olduğu öğrencilerin okuyarak askerlik yapmasıyla ilgili soruya ise Yılmaz, bize daha böyle bir proje gelmedi ama talep geldi bunu Genelkurmay başkanlığına göndermelerini istedim dedi.

Bakan Yılmaz yemeğin ardından kongrenin yapılacağı Yenişehir Mahallesinde bulunan kapalı spor salonuna geldiğinde sevgi seliyle karşılandı.

AK Parti Siverek 5. Olağan Kongresine Milli savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Kasım Gülpınar, Seyit Eyyüpoğlu, Halil Özcan, Doç. Dr. Abdülkerim Gök, Mehmet Akyürek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Kaytan, Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karakaş, AK Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Süleyman Elgün, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Halil Kızılelma, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Aysel Göncü, Hüdapar Siverek İlçe Başkanı Ahmet İden ve 5 bine yakın partili katıldı.

—Eskiden biz milletvekilinin kapısında beklerdik.

AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik ise kongreye katılan tüm konuklarına teşekkür etti. Çelik ‘Bu ihtişamlı kongrede bizi yalnız bırakmayan Siverekli kardeşlerimiz nedeniyle Allah’a hamd ediyoruz. AK kadronun neferi olduğumuza, bu kutlu yolculukta, yolcu olduğumuzdan dolayı Allah’a hamd ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızla yol yürüdüğümüz için Allah’a hamd ediyoruz. Mazlumların yanında olduğumuz için Allah’ımıza hamd ediyoruz.  34 yıldan sonra Siverek ilk kez iktidar partisiyle bütünleşti. Bu başarıyı elde etmemizi sağlayan başta Siverek halkına, Milletvekilimiz Kasım Gülpınar’a, Bakanımız Faruk Çelik’e, İl Başkanımıza ve Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Siverek’te çalmadık kapı bırakmadık. Bir süre önce milletvekilimizle birlikte Cami Kebir mahallesinde çat kapı bir eve gittik. Eve önce ben girdim. Milletvekilimiz Kasım Gülpınar sizleri ziyaret edecek dedim. Sevinçten gözleri doldu. Dediler ki ‘Eskiden bizler milletvekillerinin kapılarında gider beklerdik, şimdi milletvekilleri bizim kapımıza geliyor. Değerli vekilimiz bize gelmiş. Teşrif etmişler’. Dediler. Seçim Siverek’te böyle kazanıldı. Gece gündüz, çalışarak, hizmetlerin adaletli dağılımı ile kazanıldı. Seçim mazlumların yanında, zalimlerin karşısında olmakla kazanıldı. ‘şeklinde konuştu.

Kongrede konuşan Siverek Belediye Başkanı Avukat Resul Yılmaz yaptığı açıklamada, kısa süre içinde azımsanmayacak hizmetler yaptıklarını bu hizmetlerin en önemlilerinden Türkiye’nin birçok belediyesinin yapamadığı çocukların ve gençlerin gelişimlerine eğitimlerine katkı sunan Bilgi evlerini hizmete açtıklarını söyledi. Amaçlarının görev süresince alt ve üst yapısı tamamlanmış yaşanabilir bir Siverek oluşturmak olduğuna dikkat çekerek halk belediyeciliğine önem verdiklerini ifade etti.

—Herkes yaptıklarını, o yapmadıklarını anlattı.

Kongreye katılan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar’da bir konuşma yaptı. Gülpınar’ın konuşması sırasında salonda alkış tufanı koptu. Konuşmasına, Şanlıurfa’nın tüm ilçelerine Allah’ın selamını göndererek başlayan Gülpınar ‘Ben bugün Siverek’te yaptıklarımızı değil, yapmadıklarımızı anlatacağım’ dedi.

—Hırsızlık ve arsızlık yapmadık.

Siverek’te hırsızlık ve arsızlık yapmadıklarına dikkat çeken Gülpınar ‘Biz siyasetçiler her zaman yaptıklarını anlattır. Başta kıymetli liderimiz, değerli büyüğümüz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve hükümetimizin değerli bakanlarıyla, milletvekillerimizle, bütün teşkilatımızla beraber güzel hizmetler yaptık ama bugün size Siverek’te, Urfa’da yaptıklarımızı değil yapmadıklarımızı anlatacağım. Allah’a çok şükür; Hırsızlık yapmadık, arsızlık yapmadık, kimseye tepeden bakmadık, kibir yapmadık, televole siyaseti yapmadık, şov yapmadık, zalimin yanında olmadık, yalan söylemedik, aldatmadık, boş vaatte bulunmadık. Bürokrasiyi, bürokratı babamızın malı olarak görmedik, elhamdüllillah hamd olsun milyonlarca defa. Bizler bu bölge de adeta keskin bir kılıç üzerinde yürüyerek siyaset yaptık. Kalp kırmamaya çalıştık, kalpleri yapmaya çalıştık, onarmaya çalıştık. Kelimelerimizi sarf ederken yüzbinlerce defa düşündük. Hem bozulanı yapmaya çalıştık hemde yeni anlayışlar getirmeye çalıştık. Yıkmak kolay arkadaşlar, yapmak her zaman zor. Bizler zor olanı yapmaya çalıştık hep birlikte. Bizler bu coğrafyada düşmanlığı değil, dostluğu yeşertmeye çalıştık. Bizler muhalefetin yaptığı gibi kimsenin gönlünü kırmadan, ağzımıza geleni söylemeden zor olanı yaptık. Adeta bir ateş tarlası içinde o yanmayan taşlara basarak gidersiniz ya, işte o taşların üzerinde giderek yol almaya çalıştık. Bir dikenin pamuğa katıldığı zaman, o dikeni pamuktan kurtarmaya çalışırken, pamuğa zarar vermeden davranırsınız ya işte biz siyasetimizi o şekilde bugüne kadar yaptık.’ Dedi.

—Hodri meydan.

Gönüller yaparak siyaset yapmanın her babayiğidin harcı olmadığının altını çizen Gülpınar muhalefete ve kendileriyle beraber olmayanlara da ‘Buyrun hodri meydan, yapabiliyorsanız siyasetinizi böyle yapın. Emir olunduğumuz gibi dosdoğru olduk elhamdülillah.’ Sözleriyle seslendi.

—Gençlere seslendi.

Konuşmasında gençlere seslenen Milletvekili Gülpınar ‘Gençlerimize, değerli bacılarıma söyleyecek şeylerim var. Siverek’te bu değişimi hepiniz müşaade ediyorsunuz.  Elinizi vicdanınıza koyun. Lütfen merhametli olun, bu değişimi görmezlikten gelmeyin. Özellikle gençlerimize söyleyeceklerim var. Gençler, bu ülkenin geleceği sizlersiniz. Gelecek, sizlerin ahlakıyla şekillenecek inşallah. Elinden ve dilinden emin olan gençlere emaneti bırakamazsak, vebal hepimizindir. Kimsenin malına mülküne canına zarar verip yakıp yıkan değil, herkese ama herkese, düşmana dahi yardıma koşan gençlik. Aynı zamanda feraset sahibi, dünyadaki gelişmeleri okuyan, dünyanın sadece kendi köyünden, evinden, vilayetinden ibaret olmadığına inanmış ve bunu idrak eden bir gençlik. Düşmanlarının ürettiği siyasete karşı, siyaset üretmeye çalışan değil, kendisi siyaset üreten ve düşmanlarını buna zorlayan, bu siyasete karşı savunma üretmeye çalışan bir gençlik. Dünya’ya neden, nereden ve nasıl geldiğini idrakinde olup, neyi nasıl yaparsa, nereye gideceğinin farkında olan bir gençlik. Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta zulmet olduğunu idrak eden bir gençlik. Tamamen ön yargısız, pozitif ve manevi iklimlerden haberdar, onlara vakıf, iyiyi kötüden ayıran bir gençlik. İleri medeniyet ile kendi kültürüyle, en güzel şekilde yansıtan bu güzel karışımı insanların faydasına sunan bir gençlik. Ya hayır söyleyen, ya da susan bir gençlik. Eğer bizim talimatlarımız doğrultusunda, bir gencin dahi burnu kanarsa, biz onları ilime değil de, şiddete sevk edersek, onun vebali bize yazılır. Bizler bu hesap endişesiyle davranmak zorundayız. Gençleri sokaklara dökenler, sokaktaki gençlerden medet umanlar, unutmayın ki bu makamlar hiç kimseye baki değildir. Bu makamlar eni sonu bir gün bitecek ve öbür dünya da hesabı olacak. Bu hesap duygusuyla, bizler bu mevki deki insanlar hareket etmezsek, bunun vebalini hep birlikte ödemeye mecburuz. Bizim siyasetimizin kaynağı yeni değil, 1400 sene öncesinden, Hz. Resullullah ahlakından geliyor.  Hz. Resullulah’ı takip edenler, Hz. Ali’nin yolunu takip eden gençler, Hz. Muhammed’e, Hz. Ali’ye meftun gençler, divane bir gençlik işte bu gençlik elhamdülillah, AK Parti’de mevcut. Şuurlu, itikatlı, inançlı, sorgulayan bütün gençlerimizi AK Parti çatısı altında siyaset yapmaya davet ediyorum. Siverek emin ellerde. Şanlıurfa emin ellerde. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu topraklar, değerli büyüğümüz, değerli liderimiz, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın temelini attığı ve manevi önderliğini yapmaya devam ettiği ve şuanda da Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun ön ayak olduğu AK Parti kadrolarının elinde. Allah’a ne kadar hamd etsek azdır. ‘ dedi.

Bakan Yılmaz kongrenin hayırlı olması temennisinin ardından yaptığı konuşmada, daha yapacak çok hizmetlerinin olduğunu ifade ederek şunları kaydetti:

“Her şeyi yaptık demiyoruz ama çok şeyi yaptık diyoruz, âmâ daha yapacaklarımız var eğer dua ederseniz, eğer desteğini bizden eksik etmezseniz eksik bıraktığımız yapamadığımız zamanımızın yetmediği işleri de yapacağız.

2023 hedeflerimizi yapamayacağımız iş yok birlik ve beraberlik olacak inşallah onları birer birer yapacağız. Ülkenin çözülmeyecek sorunu yok bir ve beraber olursak halledemeyeceğimiz sorun yok.

Eğer bir yanlışlık yaparsak, bilin ki geçmişte o geçmişteki karanlık eller yeniden gelir.

Bilin ki Türkiye’de bir baas partisi vardı, tekçilik herkesi kendine benzeten bir zihniyeti batıda da var doğu da var Allah bu baas partisine fırsat vermesin. Bu coğrafyada kendi halkına zulmeden baas partisi zihniyetidir.

Irak’ta en büyük zararı baas partisi verdi Saddam ile beraber, Suriye’de en büyük zararı baas partisi verdi Beşşar Esad ile beraber. Türkiye’ye de eğer bugün istediğimiz noktada değilse yine Türkiye’nin baas partileri verdi. Bakın baas partileri döneminde Türkiye’nin demokrasisi gerekince akla ne geliyor birkaç örnek vereyim. Bunlar 1940 yılında bir yasa çıkarttılar ezan okumak, Arapça ezan okuyana hapis cezası verdiler, Arapça ezan okuyana kamet getirene para cezası verdiler 1940’lı yıllarda. Bunların dine bakışı çarpıktır, bunlar dine olumlu bir şekilde bakamazlar, bunlar dine saygı gösteremezler bunların anladığı şey vicdanını kilitle Kuran-ı Kerimi evine koy ama dışarı da böyle icra etme dışarı da onun dediklerini yapma, dolmasıyla bunlar dindarların dini anlayışı biraz ileri gelebilmesi mümkün değil.

Bunlar sadece Müslümanlara zulüm etmedi, milliyetçilere zulüm etmedi, Kürtlere zulüm etmedi, komünistlere zulüm etmedi, sosyalistlere zulüm etmedi bunlar kendilerinden olmayanlara zulüm etti.

Zekeriya Sertel var, bu eski sosyalist düşünceye sahip olan, son posta diye bir gazete çıkardı, ilk gün çıkardığı gazetenin sekiş sütunluk manşetinde “boğuluyoruz biraz hava isteriz” işte CHP baas partisi zihniyeti iktidara geldiğinde bizimde diyeceğimiz budur. Boğuluyoruz biraz hava isteriz, yetmez Sabahattin Ali vardı, eşkıya dünyaya hükümdar olmaz diyen, hiç merak etmeyin eşkıya dünyaya hükümdar olmaz ne burada hükümdar olabilir nede bir başka yerde hükümdar olabilir, o diyordu Sabahattin Ali bu eşkıya dünyaya hükümdar olmaz dedikten sonra Çalmadan, çırpmadan, bize ekmeğimizi verenleri aç, bizi giydirenleri donsuz bırakmadan yaşamak istemek bu kadar güç, bu kadar mihnetli, hatta bu kadar tehlikeli mi olmalıydı. Milletin derdine derman olacak diyorlardı araştırmak istedi bu ne affedilmez bir suçmuş meğer Sabahattin Ali pasaport istedi vermediler hayatından korktu Bulgaristan’a gitmek istedi, sonunda bir Milli teşkilatına üyesi ile birlikte sınırda kafasına vurarak öldürdüler. İşte bu CHP zihniyetinin kendisidir.

Yılmaz konuşmasına, “Şevket Süreyya Aydemir bir broşür çıkardı, ”Dünyanın işçileri birleşiriz” diye dağıttığı bir broşürden dolayı tutuklandı.1940 yıllar da Nihal Aksız CHP döneminde suçlamalar şunlar TBMM tayin sürecine doldurulmuştur, hür seçim yoktur. Cumhuriyet lafta kalmıştır, idare şekli diktatörlüktür. CHP istismar ve istimdat memleketi idare etmektedir, halk sefalet içindedir, suiistimal, sefahat, israf, rüşvet, soygunculuk gittikçe artmaktadır. Türkiye’de İslam düşmanlığı ilerlemiştir, bunu söyleyen Nihal Aksız onu da mahkûm ettiler. İskipli Atıf Hocayı kitap yazdı diye astılar, Sabahattin Ali’yi şiir okudu diye mahkûm ettiler, Nazım Hikmet’i orduyu isyana teşvik ediyor diye mahkûm ettiler, Necip Fazıl’ı halkı isyana teşvik ettiğinden dolayı mahkûm ettiler, Kemal Tahir’i kardeşine Sabahattin Ali’nin kitabını verdi diye mahkûm ettiler, Orhan Kemal’i maksim gorki’nin kitabını okudu diye mahkûm ettiler, Rıfat Ilgaz’ı sınıf adlı kitabı yazdı diye mahkûm ettiler, Said Nursi’yi risale yazdı diye mahkûm ettiler, Recep Tayyip Erdoğan’ı şiir okudu diye mahkûm ettiler, Necmettin Erbakan’ı da konuştu diye mahkûm ettiler. Türkiye’nin hangi alanlardan bugün hangi alanlara geldiğini göstermek geçmişte bunların neler yaptığını iyi bilmek lazım. Kitap yazanı da, kitap okuyanı da, şiir okuyanı da, şiir yazanı da mahkûm ettiler dolayısıyla da boğuluyoruz biraz hava isteriz demek o baas rejiminin iktidar olduğu dönemlerde haktır doğrudur yerindedir”  dedi.

Yılmaz, burada ki kardeşlerimin yüzde doksanı başörtülü, eğer milletvekili seçmek için aday olsaydınız Siverek’te sizi seçse sizi meclise almazlardı, eğer üniversiteye gitmek isteseydiniz üniversiteye almazlardı, memur olsanız kamuda çalışsanız sizi kamuya almazlardı cenabı Allaha şükürler olsun şimdi böyle bir şey var mı? Milletin yarısını kendisi için tehlikeli gören bir baas zihniyetinin Türkiye’de iktidar olması mümkün mü? Cenabı Allaha hamdolsun bu milletin gözü terazidir, altmış yıldır önüne her tercih konulduğunda en doğrusunu seçti, Menderesle CHP konulduğunda Menderes’i seçti, Özal’a CHP koyduğunda Özal’ı seçti. Tayyip Erdoğan ile CHP koyduğunda Tayyip Erdoğan’ı seçti, bilin ki CHP’nin Türkiye’de iktidar olması mümkün değildir. Baas zihniyetinden Türkiye’ye hayır gelmez. Türkiye’deki bütün partiler hemen hemen CHP güdümündedir, tek parti dönemine benzemek için yarışırlar. Bu partiler ne Doğu’da yoktur, Güneydoğu’da yoktur. Belediye başkanlığı seçimlerinde gerek CHP’nin gerek MHP’nin aldığı oy oranlarına bakın. Doğu’da ve Güneydoğu’da sıfır alan partilerin Türkiye’de iktidar olması mümkün değildir. Türkiye’nin her tarafında halktan oy alan milletvekili çıkaran tek parti AK Partidir”

 Bakan Yılmaz Siverek Kaymakamlığını ve İlçe Belediye Başkanlığını ziyaret ederek İlçe Kaymakamı Hamza Erkal ile Belediye Başkanı Avukat Resul Yılmaz’a, Bakanlığın şükran plaketini takdim etti.

Bakan Yılmaz Belediye ziyaretinin ardından kendisi için Gümrük Hanında düzenlenen sıra gecesine katıldı.

Bakan Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra Hilvan ilçesine hareket etti.

Daha önce yayımlanan ” İlhan Çelik güven tazeledi ” haberimizi okuyabilirsiniz

milli-savunma-bakani-siverekte

milli-savunma-bakani-siverekte (2) milli-savunma-bakani-siverekte (3) milli-savunma-bakani-siverekte (4) milli-savunma-bakani-siverekte (5) milli-savunma-bakani-siverekte (6) milli-savunma-bakani-siverekte (7) milli-savunma-bakani-siverekte (8) milli-savunma-bakani-siverekte (9) milli-savunma-bakani-siverekte (10) milli-savunma-bakani-siverekte (11) milli-savunma-bakani-siverekte (12) milli-savunma-bakani-siverekte (13) milli-savunma-bakani-siverekte (14) milli-savunma-bakani-siverekte (15) milli-savunma-bakani-siverekte (16) milli-savunma-bakani-siverekte (17) milli-savunma-bakani-siverekte (18)

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK HABERLERİ

  • Gaziler ve şehit aileleri yemekte bir araya geldi

   Gaziler ve şehit aileleri yemekte bir ...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde gaziler ve şehit aileleri, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle düzenlenen yemekte bir araya geldi. Siverek Belediyesi ve Kaymakamlık tarafından Gaziler Günü münasebetiyle...

  • Siverek’te aşure etkinliği

   Siverek’te aşure etkinliği

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince (İKRA-DER) aşure günü münasebetiyle 'Muharrem Ayı ve Aşure' isimli program düzenlendi. Şanlıurfa karayolu 5'inci...

  • Basın mensuplarından Kaymakam Çiftçiler’e ziyaret

   Basın mensuplarından Kaymakam Çiftçile...

   Siverek ilçesinde ulusal ve yerel yayın yapan medya kuruluşlarının temsilcileri, bir süre önce göreve başlayan ilçe kaymakamını ziyaret etti. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2. ve 3. maddeleri gereğince...

  • Siverek’te Gaziler Günü münasebetiyle tören düzenlendi

   Siverek’te Gaziler Günü münasebe...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, "19 Eylül Gaziler Günü" dolayısıyla tören düzenlendi. TBMM tarafından 19 Eylül günü Mustafa Kemal Atatürk'e verilen 'Gazilik' unvanı nedeniyle kutlanan Gaziler Günü, Siverek...

  • Sağlık-Sen’de delege seçimi

   Sağlık-Sen’de delege seçimi

   Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası'nda (Sağlık-Sen) başkanlık yarışı için oy kullanacak delegeler seçimle belirlendi. Faruk Günak ve Abdulkadir Yabir'in başkanlık yarışında oy kullanacak...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.