Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
Reklam Alanı
» 
Öğrencileri Necmettin öğretmeni unutmadı!
a aa
Tarih : 24 Kasım 2018 14:14

Öğrencileri Necmettin öğretmeni unutmadı!

Öğrencileri Necmettin öğretmeni unutmadı!
Öğrencileri Necmettin öğretmeni unutmadı!
reklam

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde memleketi Gümüşhane’ye giderken Tunceli’de terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırıldıktan sonra şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz’ın öğrencileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü buruk kutladı.

Yılmaz’ın isminin verildiği Çiftçibaşı Mahallesi’ndeki ilkokulda düzenlenen etkinkinlikte şehit öğretmenin öğrencileri, sınıf tahtasına “Seni unutmadık Necmettin öğretmen” yazdı ve masadaki fotoğrafına karanfil bıraktı.

Siverek Milli Eğitim Şube Müdürü Kürşat Harmankaya, tüm şehit öğretmenlere Allah’tan rahmet diledi.

Necmettin Yılmaz’ın, memleketine giderken terör örgütü PKK’nın saldırısına uğradığını ve şehit olduğunu anımsatan Harmankaya, şöyle konuştu:

“Onun emanetine en iyi şekilde sahip çıkıyoruz. Necmettin Yılmazları unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Buraya yeni atanan öğretmenlerimiz onun emanetine en iyi şekilde sahip çıkıyorlar. Allah devletimizden razı olsun, devlet büyüklerimizin katkılarıyla Necmettin Yılmaz öğretmenimizin adını yaşatmak adına buraya 12 derslikli modern bir okul yapıldı ve şehit öğretmenimizin ismi verildi. Buruk bir an yaşıyoruz, o yüzden duygulanıyorum. Onun emaneti olan öğrencilerimize en iyi şekilde bakıyoruz.”

“Çocuklar dillerinden hiç düşürmüyor”
Sınıf öğretmeni Özge Yaşar ise ilk görev yerinin şehit öğretmenin sınıfı olmasından ve onun öğrencilerini okutmaktan dolayı gururlu olduğunu dile getirdi.

“Temennim Necmettin öğretmenin yetiştirdiği öğrencilere umut olmak” diyen Yaşar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çocukların sürekli bahsettiği, dilinden düşürmediği başta Necmettin öğretmen olmak üzere, bütün şehit öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Çocuklar hiç dillerinden düşürmüyor, sürekli anıyorlar, iyi bir insan olduğundan bahsediyorlar. İnşallah onlara layık olabiliriz, onların yaptığı yaşattığı şeyleri devam ettirebiliriz.”

Etkinlik öncesi öğretmenin dosyasını da incelediğini anlatan Yaşar, duygulandığını dile getirdi.


“Onu unutmayacağız”
Yılmaz’ın öğrencilerinden Aliye Sunkar da onu çok özlediklerini söyledi.

Sunkar, Yılmaz ile en son 2016’daki Öğretmenler Günü’nde pasta kestiklerini aktararak, “Keşke şu anda burada olsaydı. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Necmettin öğretmenime bir kova yoğurt getirmiştim, çok sevinip beni öpmüştü. Herkes kendisine hediye getirmişti, bizi çok severdi.” dedi.

“Keşke öğretmenimiz burada olsaydı” diyen öğrencisi Bircan Çaçan ise “Biz onu unutmayacağız. O çok iyi bir öğretmendi. Necmettin öğretmenimizi çok özledik. Allah mekanını cennet eylesin.” şeklinde konuştu.

Birgül Subay da Öğretmenler Günü’nde Necmettin Yılmaz’a hediye olarak süt getirdiğini belirterek, “Çok sevinmişti, beraber eğlendik. Daha sonra evimize geldi, beraber çay içtik. Bizimle sohbet ediyordu, karne zamanı da bize pasta getirmişti. Yedikten sonra da vedalaştık.” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı kırsal Çiftçibaşı Mahallesi’nde sınıf öğretmeni olarak görev yapan Necmettin Yılmaz, 16 Haziran 2017’de memleketi Gümüşhane’ye giderken Tunceli-Pülümür kara yolunda terör örgütü PKK mensupları tarafından yolu kesilip aracı yakılarak kaçırılmış, daha sonra da şehit edilmişti.

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK HABERLERİ

  • ‘4K Kitap ve Kahve Evi’ Projesi

   ‘4K Kitap ve Kahve Evi’ Projesi

   Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği projeler kapsamında, '4K Kitap ve Kahve Evi' açıldı. Siverek-Der. tarafından gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerini...

  • Aydın esnaf ziyaretlerini sürdürüyor

   Aydın esnaf ziyaretlerini sürdürüyor

   AK Parti Siverek Belediye Başkan Adayı Şeyhmus Aydın, seçim çalışmaları kapsamında oto galericiler sitesi ile buğday pazarı esnafını ziyaret etti. AK Parti Belediye Başkan Adayı Şeyhmus Aydın, seçim...

  • Ziraat Odası’nda yeni dönem

   Ziraat Odası’nda yeni dönem

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde olağan genel kurul seçimin ardından Ziraat Odası'nın 22 yıllık başkanı Polatoğlu, koltuğu Ahmet Ersin Bucak'a devretti. Ahmet Ersin Bucak tek listeyle girdiği seçimlerin...

  • Kızılay’ın çağrısı üzerine kan bağışına yoğun ilgi

   Kızılay’ın çağrısı üzerine kan b...

   Haber: Yusuf Eyyüp Sarı - Osman Serhat Dolaş - Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde başlatılan kan bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Türk Kızılay'ının kan stokunun azalması nedeniyle...

  • Yasaya uymayan sürücüye ceza uygulanacak!

   Yasaya uymayan sürücüye ceza uygulanacak!

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla başlatılan kampanya çerçevesinde etkinlik düzenlendi. Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR