Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
Reklam Alanı
 » 
Sahi Tanıdın Mı Beni?
a aa
23 Nisan 2016 22:59
Şükrü Dolaş - Baş Yazar
Şükrü Dolaş - Baş Yazar Sahi Tanıdın Mı Beni?

Sevgi sözcüğünün Türkçe anlamı “İnsanı bir şeye veya bir kimseye karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten duygu” demiş Türk Dil Kurumu.

Bu kadar basit anlatıldığı için Türk Dil Kurumunu doğrusu sevgi konusunda pek ciddiye almıyorum.

Sevgi kişinin bir diğer yarısı olmamalı. Sevgi gözünü kırpmadan, hiçbir şeyden korkmadan tüm varlığını feda edecek kadar kutsal olmalıdır.

Sevgi açısından çok yoksul ve yapmacık bir dönem yaşadığımıza inanıyorum. Arkadaşlık, dostluk hatta iki cins arasında ki ilişkiler bile uğruna acımasızca katıl ediliyor.

Bu sitemli sözlere katılmakla beraber bunlar benim görüşüm değil. Uzun bir zamandır görmediğim sevgili dostum demirci Mehmet ile Hürriyet caddesinde gezerken bir zamanlar Mehmet için değerli olan, inanıyorum ki Mehmet o kişi için canının bile feda edecek kadar severdi. Onu her türlü kötülükten korumak için nasıl çaba harcadığını çok iyi biliyorum. Birçok ortak arkadaşımız defalarca Demirci Mehmet’i uyarmasına rağmen Mehmet “O yaşasın varsın ben ölüm …” derdi.

Mehmet o şahsı gördüğünde gözlerinin içi gülmeye başlamıştı. O şahıs ise Mehmet’i görmemek için telefonu eline alıp karşıda ki her kimse gülücükler saçarak konuşuyordu. Mehmet’in yerine ben bozulmuştum. Oysa o gülümseyerek bana döndü, “Bak dostum kurt kanı vardır insan kanında, seni anlıyorum. Dünya değişiyor, dostlukların tamamı sahte birer para misali, sahte paranın bir yüz yalandan gülümsemelerin portesi”

Dünya bir tiyatro sahnesine dönmüş. Her kesin yüzünde bir maske, aynı masada kardeşim dostum diyerek sohbet edenlerin büyük birçoğu masadan ayrıldı mı itin yemeyeceği laflar ediyorlar demin kardeşim dediği insanlara.
Eskiden bedenini satanlara o… derlerdi, canım kardeşim sevdiğim dedikleri insanlara ne demeli?

Aslında yılların yorgunuydu Demirci Mehmet Yaşamı boyunca gerçekten insanlığın mutluluğu için uğraşan biriydi. O canından çok sevdiği kişinin yüzüne bile bakmaması kurşun kadar ağır yaralamıştı. Onu, ben insanlara kızgın değilim, sevdim adam gibi eğer onlar beni bir yere gelmek için kullandıklarını başarı sanıyorlarsa aldanıyorlar bak bilinen bir sözü sana tekrar söyleyeyim “Ne üzgünüm, ne de kırgınım. Yorgunum sadece. Kendime bile tahammül edemezken, nasıl katlanayım kendini bilmezlere.”

Bana dönerek gülümseyip şöyle dedi: “Ya sen onu boş ver , o beni tanımadı, bunca yıldır arkadaşımsın sahi sen beni tanıdın mı?…

Hiçbir şey söylemedim sadece içimden “Nasıl tanımam sen benim diğer yarımsın insan kendini tanımaz mı?…

sahi-tanidin-mi-beni

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR