Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Şehit ve gazi aileleri yemekte buluştu
a aa
Tarih : 19 Mart 2018 22:00

Şehit ve gazi aileleri yemekte buluştu

Şehit ve gazi aileleri yemekte buluştu
Şehit ve gazi aileleri yemekte buluştu
reklam

CUMA SARI – FİKRET UĞURLU – Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan şehit ve gazi aileleri, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü dolayısıyla düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Siverek Belediyesi ve Sosyal Hizmet Merkezince tarihi Paşa Konağı Sosyal Tesislerinde düzenlenen akşam yemeğinde bir araya gelen aileleri, merkez çalışanları ve yöneticiler karşıladı.

Yemeğin ardından bir konuşma yapan Siverek Kaymakamı Metin Demirel, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) üyelerinin Afrin’de bir zafer kazandığını söyledi.

Çanakkale zaferinin önemine değinen Demirel, şunları söyledi: “Dün 18 Mart idi, Çanakkale zaferini ve şehitlerimizi anma gününü milletçe gerçekleştirdik. Yine aynı gün güneyimizde oluşturulan terör koridorunu bertaraf etmek üzere Mehmetçiğimizden, ÖSO üyelerinden ve  güvenlik korucularımızdan Zeytin Dalı operasyonunda Afrin’de bayrağımızı diktiğimizin müjdesini aldık. Tabi yurt edindiğimiz bu topraklarda, vatan edindiğimiz bu topraklarda düşmanımız hainimiz hiç eksik olmadı. Çanakkale’de nasıl öldüysek Yemen’de, Hicaz’da Kuzey Afrika’da, Kafkaslarda, Balkanlarda, Sakarya’da Dumlupınar’da da öldük ama ölümden doğduk.

Bu milleti bu yurtta, bu vatanda daima, ebedi bir vatan toprağı olarak bu memleketi bizlere nesillerimize ebediyyen bırakacağız. Bu bayrağı bu memlekette indirmedik ve indirtmeyeceğiz. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi minnetle şükranla anıyorum. Gazilerimize sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum. Zor günlerden geçiyoruz, milletçe birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor, kenetlenmemiz gerekiyor. Daha iyi günlere, huzurlu günlere erişeceğiz. Şehitler bizim baş tacımız, şehit aileleri bizim baş tacımız. Türkiye Cumhuriyeti’nin bayrağı, onuru ve şerefi onlar. Devletimiz her daim şehitlerimizin, ailelerinin yanında ve her daim onlarla beraber ve bir aradadır. Şehitlerimizi hiçbir zaman unutmadık ve unutturmayacağız. Devlet olarak biz sizlerin yanındayız, tüm şehit ailelerimize sağlıklı, huzurlu, imanlı, güzel günler diliyorum. İnşallah bundan sonra böyle acıları bu memleket, milletimiz, insanımız yaşamaz.”

Şehit ailelerine minnettar olduklarını dile getiren Belediye Başkanı Resul Yılmaz, şu ifadeleri kullandı: “Sizlere minnettarlığımızı ne kadar ifade etsek de azdır, inanın buna kelimeler yetersiz kalır. Bu vesileyle bütün aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum, yad ediyorum. Gazilerimize hayırlı ve sağlıklı ömürler diliyorum, afiyetler diliyorum. Bu coğrafya zor bir coğrafyadır, hep zor olmuştu, bundan sonra da zor olacaktır. Malumunuz bugünlerde yine askerlerimiz sınırımızın hemen yanı başında, hemen ötesinde çok çetin bir mücadele yürütüyor. Rabbim kendilerinin yardımcısı olsun ama bu vatanı bu millet hiçbir zaman sahipsiz bırakmadı, bırakmayacaktır ve o birilerinin arzulanmış olduğu kötü emellerine de asla izin vermeyecektir.”

Şehitlik makamının İslam dinindeki önemine vurgu yapan Başkan Yılmaz, “Şehitliğin dinimizde yeri bambaşkadır, bunu elbette sizlere ben anlatacak değilim ki siz benden daha iyi biliyorsunuz. Sizler şehitlerimizin yakınları olarak her zaman bizlere emanetsiniz. Biz her daim ama her şartta sizlerin emrinizdeyiz, hizmetinizdeyiz. Kapılarımız da gönüllerimizde hep sizlere açıktı, bundan sonra da her zaman açık olacak. Lütfen en küçük bir sıkıntıda geliniz, kapılarımızı çalınız. Bizlere bu anlamda bir görev düşüyorsa seve seve ifa etmeye hazırız. Başta şehitlerimizin kıymetli yavruları olmak üzere lütfen onlara iyi bakınız, bize de bu anlamda yine bizlere düşen bir görev varsa mutlaka haberimiz olsun. Çünkü onlar şehitlerimizin bizlere emanetleridir. Bu devlet kurum ve kuruluşları ile her daim sizlerin hizmetindedir.” diye konuştu.

Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı: ” 18 Mart Çanakkale Zaferi vesilesiyle Siverek Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, şehit ve gazi birimi tarafından şehit ve gazi ailelerine yemek verildi. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar dileriz. Müdürlük olarak her zaman olduğu gibi şehit yakınlarımızın yanında, gazilerimizin her daim destekçisiyiz.”

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, şehit ailelerinin bulunduğu masaları dolaşarak bir süre sohbet etti.

Şehit çocuklarıyla yakından ilgilenen protokol üyeleri, ailelerin taleplerini dinledi.

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ

  • Çobanlık yaparken üniversiteye hazırlandı

   Çobanlık yaparken üniversiteye hazırla...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, ailesinin hayvanlarına çobanlık yapan Musa Keçikıran, katıldığı kurslarda sınava hazırlanarak diş hekimliğini kazandı. İlçeye 20 kilometre uzaklıktaki Kümetaş Mahallesi'nde...

  • Kaybolmaya yüz tutan meslek: Nalbantlık

   Kaybolmaya yüz tutan meslek: Nalbantlık

   Özel Haber - Muhabir: Cuma Sarı Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir dönemin gözde meslekleri arasında olan ve gelişen teknolojiyle birlikte kaybolmaya yüz tutan meslekler arasında ilk sırayı nalbantlık...

  • Öğrenciler robot tasarladı

   Öğrenciler robot tasarladı

   Muhabir: Cuma Sarı Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde robot uygulamaları kursuna katılan çocuklar, "Robotum" adını verdikleri bir robot tasarladı. Siverek Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle...

  • Alev alan biçer döver cayır cayır yandı!

   Alev alan biçer döver cayır cayır yandı!

   Tarlada hasat sırasında henüz belirlenemeyen bir nedenle alev alan biçer döver cayır cayır yandı, o anlar telefonla kayıt altına alındı. Diyarbakır'da çekilen cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde...

  • Oy vermeye sağlık ekiplerince götürüldü

   Oy vermeye sağlık ekiplerince götürüldü

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde oy kullanma işlemleri devam ederken sağlık ekipleri bazı yatalak hasta ve engellileri ambulansla sandık başına götürdü. Şirinkuyu mahallesinde yaşayan 71 yaşındaki yürüme...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.