Engelliler gazetecileri unutmadı

Yayıncı: Yönetici - Yayın Tarihi:

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Siverek Engelliler Derneği üyeleri, ilçede görev yapan gazetecileri ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

TEMA Vakfı temsilcisi değişti

Yayıncı: Yönetici - Yayın Tarihi:

Haber: Cuma Sarı – TEMA Vakfı Siverek Temsilciliğini gönüllü olarak yürüten Ahmet Ağırman, görevini öğretmen Sertaç İlhan’a devretti.

Kısıtlama günlerinde denetimler sürüyor

Yayıncı: Yusuf Eyyüp Sarı - Yayın Tarihi:

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı- Osman Serhat Dolaş – Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı günlerde polis ekipleri denetimleri sürdürüyor.

‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü bir fırsattır!’

Yayıncı: Yönetici - Yayın Tarihi:

Siverek Engelliler Derneği Başkanı Feridun Şenateş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engelli sorunlarını gündeme getirmek için fırsat olduğunu söyledi. Engellilerin hayatın her alanında kimseye muhtaç olmadan eşit bir şekilde hayatlarını sürdürebilmelerinin temel insani bir hak olduğunu belirten Başkan Feridun Şenateş, “Toplumun her alanında engellilerimizin maruz kaldığı eşitsizliklerin ortadan kaldırıldığı, istihdam […]

Siverek Kaymakamı değişti

Yayıncı: Yönetici - Yayın Tarihi:

Haber: Cuma Sarı – İçişleri Bakanlığınca yayımlanan ara kararnameyle Siverek Kaymakamı Mustafa Çiftçiler’in yeni görev yeri Çanakkale oldu.

Siverek Belediye Başkanı Aydın istifa etti!

Yayıncı: Yusuf Eyyüp Sarı - Yayın Tarihi:

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Siverek Belediye Başkanı Şehmus Aydın’ın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden ayrılmak için dilekçesini kendilerine sunduğunu belirtti. Söz konusu istifa dilekçesinin bugün itibariyle işleme alındığını aktaran Erin, şunları belirtti: “Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığımızın da bilgileri var. Bundan sonraki süreçte belediye başkanı istifasını verdiği için 1. başkan vekili […]