Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Siverek Belediyesinden ‘Başarı ve Motivasyon’ Semineri
a aa
Tarih : 28 Şubat 2015 18:21

Siverek Belediyesinden ‘Başarı ve Motivasyon’ Semineri

Belediye, TEOG - YGS –LYS Sınavlarına girecek öğrencilere yönelik motivasyon semineri verdi
Siverek Belediyesinden ‘Başarı ve Motivasyon’ Semineri
reklam

Siverek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler müdürlüğü ilçede temel eğitimden orta öğretime geçiş sınavı ile üniversite sınavlarına girecek öğrencilere yönelik eğitimci yazar Sait Çamlıca’nın konuşmacı olarak katıldığı bir seminer düzenledi.

İlçenin Yenişehir Mahallesinde bulunan Eyüp Cenap Gülpınar gençlik merkezinde verilen seminere Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Sosyal ve Kültür işlerinden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Postacı ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Üç seans halinde süren seminerin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Resul Yılmaz, ilçedeki genç nüfusun yapısına dikkat çekerek öğrencilere eğitimin önemini aktararak şunları kaydetti:

“Sizin tüm servetiniz sermayeniz, toprağınız kafanızdır, kafanızı eğitime verin, derslerinize odaklandığınızda başaracaksınız. Yeri gelmişken tekrar sizlere de söyleyeyim, ben çoğunluğunuz gibi yoksul bir ailenin çocuğuydum, babam seyyar satıcılık yapıyordu. Ben yoksulum okuyamam diye bir düşünceniz olmasın, belediye olarak eğitiminizin devamı için elimizden gelen çabayı sonuna kadar göstereceğiz. Sizden tek ricam kötü alışkanlıklardan uzak durun”

Sosyal ve Kültür işlerinden sorumlu Hasan Postacı ilçede genel anlamıyla eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve eğitimin desteklenmesi için Belediye Başkanının kendilerine tam yetki verdiğini, hatırlatıp şunları kaydetti:

“Faaliyete geçirdiğimiz bilgi evlerinde ilk ve ortaokul öğrencilerin eğitimlerine destek sağlıyoruz,  ileri ki dönemde faaliyete geçecek olan gençlik merkezlerinde üniversiteye giriş hazırlığı yapan öğrencilerimiz için birer dershane konumuna gelecek.   Belediye olarak sizlere bu imkânı sunuyoruz,  imkânlarımızı zorlayarak eğitiminize katkı sunacağız beklentimiz çalışmanızdır”

Eğitimci yazar Sait Çamlıca öğrencilere verdiği seminerde aile, toplum ve öğrenci ilişkilerinden örnekler vererek sınavlarda başarılı olmanın yollarını anlatıp şunları kaydetti:

“Eğitim diploma alınarak bitirilen bir aşama değil,  eğitim beşikten mezara kadar devam eden yaşamımızın her alanında bize gerekli olduğu için sürekli okumalıyız. Düzenli bir çalışma yönetiminiz olsun, konuları sürekli tekrarlayın. Denemeler yapın, mutlaka iki günde bir denemelerinizi tekrarlayın ve hafızanızı yenileyin. Sınavlarda panik ve heyecan yapmayın,   her sınava derin bir nefes alarak bismillah ile başlayın”

Yazar Sait Çamlıca, kendisini konferansa davet edip kitaplarını ücretsiz olarak öğrencilere ulaştıran Siverek Belediye Başkanı ve ilgililere teşekkür etti, okurlarına kitaplarını imzaladı. (Haber: Lütfü Yalgı)

siverek-belediyesinden-basari-ve-motivasyon-semineri (2)

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK BELEDİYESİ HABERLERİ

  • Siverek Belediyesi eğitime destek vermeye devam ediyor

   Siverek Belediyesi eğitime destek verm...

   Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz'ın talimatıyla başlatılan 'Eğitime %100 destek projesi' kapsamında çalışmalar sürdürülüyor. Proje kapsamında daha önce çok sayıda eğitim kurumuna destek veren Siverek...

  • Başkan Yılmaz, işçileri ‘kadro’ konusunda bilgilendirdi

   Başkan Yılmaz, işçileri ‘kadro&#...

   Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, bir araya geldiği taşeron işçilere 'kadro' konusunda bilgi verdi. Destek Hizmetleri Müdürlüğünde taşeron işçilerle bir araya gelen Başkan Resul Yılmaz, 24 Aralık...

  • Nissibi Köprüsü’ne dev sosyal tesiste çalışmalar devam ediyor

   Nissibi Köprüsü’ne dev sosyal te...

   Siverek Belediyesince Nissibi Köprüsü eteklerinde yapımına başlanan dev sosyal tesislerde hummalı çalışmalar devam ediyor. Fen İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, açılışı Cumhurbaşkanı Recep...

  • Siverek kırsalında kilit taşı çalışmaları sürüyor

   Siverek kırsalında kilit taşı çalışmal...

   Siverek Belediyesi, kırsal mahalleleri kalkındırma çalışmaları kapsamında Zok Mahallesinde kilit taşı döşeme çalışmalarını tamamladı. Kırsal mahallede yapılan yol çalışmasını inceleyerek vatandaşlarla bir...

  • Siverek kırsalında yol yapım çalışmaları sürüyor

   Siverek kırsalında yol yapım çalışmala...

   Siverek Belediyesince kırsal mahalleleri kalkındırma hamlesi kapsamında mahalle içi kilitli parke taşı döşeme ve stabilize yol yapım çalışmaları sürdürülüyor. İlçenin en büyük kırsal mahallelerinden biri...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

 • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.