Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Siverek Belediyesinden ‘Başarı ve Motivasyon’ Semineri
a aa
Tarih : 28 Şubat 2015 18:21

Siverek Belediyesinden ‘Başarı ve Motivasyon’ Semineri

Belediye, TEOG - YGS –LYS Sınavlarına girecek öğrencilere yönelik motivasyon semineri verdi
Siverek Belediyesinden ‘Başarı ve Motivasyon’ Semineri
reklam

Siverek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler müdürlüğü ilçede temel eğitimden orta öğretime geçiş sınavı ile üniversite sınavlarına girecek öğrencilere yönelik eğitimci yazar Sait Çamlıca’nın konuşmacı olarak katıldığı bir seminer düzenledi.

İlçenin Yenişehir Mahallesinde bulunan Eyüp Cenap Gülpınar gençlik merkezinde verilen seminere Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Sosyal ve Kültür işlerinden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Postacı ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Üç seans halinde süren seminerin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Resul Yılmaz, ilçedeki genç nüfusun yapısına dikkat çekerek öğrencilere eğitimin önemini aktararak şunları kaydetti:

“Sizin tüm servetiniz sermayeniz, toprağınız kafanızdır, kafanızı eğitime verin, derslerinize odaklandığınızda başaracaksınız. Yeri gelmişken tekrar sizlere de söyleyeyim, ben çoğunluğunuz gibi yoksul bir ailenin çocuğuydum, babam seyyar satıcılık yapıyordu. Ben yoksulum okuyamam diye bir düşünceniz olmasın, belediye olarak eğitiminizin devamı için elimizden gelen çabayı sonuna kadar göstereceğiz. Sizden tek ricam kötü alışkanlıklardan uzak durun”

Sosyal ve Kültür işlerinden sorumlu Hasan Postacı ilçede genel anlamıyla eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve eğitimin desteklenmesi için Belediye Başkanının kendilerine tam yetki verdiğini, hatırlatıp şunları kaydetti:

“Faaliyete geçirdiğimiz bilgi evlerinde ilk ve ortaokul öğrencilerin eğitimlerine destek sağlıyoruz,  ileri ki dönemde faaliyete geçecek olan gençlik merkezlerinde üniversiteye giriş hazırlığı yapan öğrencilerimiz için birer dershane konumuna gelecek.   Belediye olarak sizlere bu imkânı sunuyoruz,  imkânlarımızı zorlayarak eğitiminize katkı sunacağız beklentimiz çalışmanızdır”

Eğitimci yazar Sait Çamlıca öğrencilere verdiği seminerde aile, toplum ve öğrenci ilişkilerinden örnekler vererek sınavlarda başarılı olmanın yollarını anlatıp şunları kaydetti:

“Eğitim diploma alınarak bitirilen bir aşama değil,  eğitim beşikten mezara kadar devam eden yaşamımızın her alanında bize gerekli olduğu için sürekli okumalıyız. Düzenli bir çalışma yönetiminiz olsun, konuları sürekli tekrarlayın. Denemeler yapın, mutlaka iki günde bir denemelerinizi tekrarlayın ve hafızanızı yenileyin. Sınavlarda panik ve heyecan yapmayın,   her sınava derin bir nefes alarak bismillah ile başlayın”

Yazar Sait Çamlıca, kendisini konferansa davet edip kitaplarını ücretsiz olarak öğrencilere ulaştıran Siverek Belediye Başkanı ve ilgililere teşekkür etti, okurlarına kitaplarını imzaladı. (Haber: Lütfü Yalgı)

siverek-belediyesinden-basari-ve-motivasyon-semineri (2)

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK BELEDİYESİ HABERLERİ

  • Başkan Yılmaz halkla bayramlaştı

   Başkan Yılmaz halkla bayramlaştı

   Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, her bayram olduğu gibi bu bayramda, bayram namazının ardından Asri Mezarlıkta halkla bayramlaştı.   Sabah saatlerinde kılınan bayram namazının ardından...

  • Geleneksel iftar çadırına ilgi devam ediyor

   Geleneksel iftar çadırına ilgi devam e...

   Siverek Belediyesince Ramazan ayında kurulan geleneksel iftar çadırında her akşam verilen iftar yemeğine vatandaşların yoğun ilgisi devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce Cumhuriyet Caddesindeki...

  • Kırsal mahalle öğrencileri ilk kez sirk heyecanı yaşadı

   Kırsal mahalle öğrencileri ilk kez sir...

   Siverek ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında kırsal mahallelerde eğitim gören öğrencilere yönelik sirk gösterisi düzenledi. Siverek Belediyesi tarafından Eyyüp Cenap...

  • Başkan Resul Yılmaz, Balkan milletvekillerini ağırladı

   Başkan Resul Yılmaz, Balkan milletveki...

   Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Zeytin Dalı Hakeratı'na destek vermek amacıyla Şanlıurfa'ya gelen Dostluk Köprüsü Delegasyonu üyesi Balkan Milletvekillerini ağırladı. Türkiye Gençlik Vakfı...

  • Başkan Resul Yılmaz, mahalle sakinlerini dinledi

   Başkan Resul Yılmaz, mahalle sakinleri...

   Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz beraberindeki daire müdürleriyle talepleri yerinde dinlemek ve sorunları çözüme kavuşturmak amacıyla mahalle toplantılarını sürdürüyor. Gece saatlerinde Abdulkadir...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.