Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
Reklam Alanı
» 
Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Basın Açıklaması
a aa
Tarih : 05 Kasım 2018 13:09

Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Basın Açıklaması

Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Basın Açıklaması
Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Basın Açıklaması
reklam

Şanlıurfa Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ‘İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde neler oluyor?‘ haberindeki iddialara yazılı olarak cevap verdi.

Haberde söz konusu iddialara cevap veren Milli Eğitim Müdürlüğü açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Son günlerde gerek sosyal medya ve gerekse bazı haber sitelerinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz hakkında çıkan iddialara karşılık, Müdürlüğümüz tarafından kamuoyu vicdanında herhangi bir kuşkunun yer almaması amacıyla yapılan iddialara cevap verme gereği duyulmuştur.”

İŞ-KUR üzerinden kaç kişinin çalıştırıldığı ve alımların nasıl yapıldığıyla ilgili soruya cevap veren Milli Eğitim Müdürlüğü şunları kaydetti: “Şanlıurfa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde 20.09.2018 tarih ve 16722 sayılı sözleşmeye istinaden başlatılan 262988 partal numaralı Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda istihdam edilen temizlik personellerin alımı ile ilgili olarak 01.11.2018 Tarihinde yerel bir haber sitesinde kurumumuz ile ilgili çıkan haberle ilgili olarak sorulan sorular ve verilen cevapları aşağıya çıkartılmıştır.

Okullarda çalıştırılmak üzere İŞKUR Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında alım kaç kişi üzerinden yapıldı?

Şanlıurfa Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğünün 05/10/2018 tarih ve 5033 sayılı yazsı ve ekinde noter kurasına dahil 2870 kişiden noter kurası ile 200 kişilik alım gerçekleştirilmiştir.

İŞKUR TYP Alımları nasıl yapıldı?

Şanlıurfa Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğünün 05/10/2018 tarih ve 5033 sayılı  yazısında(ek : 3 sayfa) belirtildiği üzere; Noter Kurası için Siverek 1.Noterliğine, Güvenlik Tedbirleri için Siverek İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Anons için Siverek Belediye Başkanlığına(Duyuru Metni dahil), Noter kurası yer tahsisi için Siverek Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürlüğüne, Noter kurasında Gözlemci olarak görev yapmak için Siverek İŞKUR r Hizmet Merkezi Müdürlüğüne, 05.10.2018 tarihlerinde ekli yazışmalar yapılmış olup  kura Siverek Halkına Belediye tarafından yapılan duyuru(Ekte sunulmuştur.) ilan edilmiş olup, 08.10.2018 tarihinde Siverek Gençlik Hizmetleri Kapalı Spor Salonunda güvenli ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

İŞKUR TYP’de yapılan alımların yüzde kaçı yedek seçildi?

200 asil katılımcı ve asillerin %50’si 100 kişi YEDEK katılımcı olarak ilgi yazı doğrultusunda noter kurası sonucu belirlenmiştir.

Alımı yapılan kişilerin tamamı görevlerine gidiyor mu?

Noter kurası sonucu belirlenen 200 asil katılımcıdan göreve başlamak için mevzuat gereği üç iş günü içerisinde başvuruda bulunan ve ilçemiz okul ve bağlı kurumlarda göreve başlatılan kişi sayısı 158’dir. Yasal mevzuat çerçevesinde açık kalan 42 kişili personel ihtiyacı için yedek seçilen 100 kişiden 1. sıradan başlayarak 42. yedek dahil Şanlıurfa Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğünden talep yapılmıştır. Gelen 42 yedekle birlikte 01.11.2018 tarihi itibariyle okul ve bağlı kurumlarımızda görevde olan İŞKUR TYP sayısı 175 kişi görevde olup, aynı gün Şanlıurfa Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü ile yapılan telefon görüşmesi neticesinde 25 yedek talebi 02.11.2018 tarihinde yapılacaktır.”

Herhangi bir siyasi parti ve kurumdan bir liste gönderildi mi?

İŞKUR TYP katılımcıları Noter huzurunda kura ile belirlenmiş olup kamera kayıtlarımız mevcuttur.  Bugüne kadar iktidar partisi veya diğer siyasi partiler herhangi bir iş veya işlem için liste vermediği gibi,  Müdürlüğümüzce aksine tüm iş ve işlemler kanun mevzuatı yönünde yürütülmektedir.

Daha önce yapılan ve iptal edilen yemek ihalesi neden iptal edildi?

03.092018 tarihinde yapılması planlanan ve EKAP’ta açık ihale olarak ilanda bulunan, ihalenin idari ve teknik şartnamesinde bulunan teknik nedenlerinden dolayı ihale iptal edilmiştir.

Kurum bünyesinde yapılan yemek ihalesi neden iptal edildi?

Yasal mevzuata göre ihale dokümanındaki eksikliklerin giderilme imkânı bulunmadığından açık ihale iptal edilmiştir. Okullarımızın açılması sebebiyle tekrardan 44 günlük pazarlık usulü ile geri kalan kısımda açık ihale yolu ile ihaleye çıkarılmıştır.

Yeniden yapılan ihale günler geçmesine rağmen neden netlik kazanmadı?

Daha önceden iptal edilen ihale, tekrardan 44 günlük pazarlık usulü ile yapılmış, geri kalan kısım ise açık ihale usulü ile 30.10.2018 Salı günü yapılarak, yemek ihalesindeki komisyon tarafından ihale karara bağlanmış ve harcama yetkisinin onayına sunularak, ilgililere tebliğ edilmiştir.

İhaleyi hangi firma ve yüzde kaç kırımla aldı?

En avantajlı 1’inci teklif sahibi firma Arı iki Ltd. Şti ile Mustafa Bilbay iş ortaklığı en avantajlı firmalar almıştır. 44 günlük pazarlık usulü ile yapılan ihaleyi Divans Ltd. Şti almış, geri kalanı kısmı ise 30.10.2018 tarihinde açık ihale usulü ile yapılan ihaleyi ise en avantajlı teklifi veren, teklif ortakları Arı iki Ltd. Şti ile Mustafa Bilbay iş ortaklığı olmuştur. İhaleye itiraz süresi devam etmekte olup, itiraz süresi bittikten sonra en avantajlı teklifi veren firma ile sözleşme imzalanacaktır.”

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK HABERLERİ

  • Fettahlı: ‘Müsaade etmeyiz!’

   Fettahlı: ‘Müsaade etmeyiz!’

   Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Siverek İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı, partisinin belediye başkan adayı Mehmet Fatih Bucak'ın katıldığı televizyon programındaki konuşmaları üzerine açıklama...

  • AK Parti Siverek İlçe Başkanı görevinden istifa etti

   AK Parti Siverek İlçe Başkanı görevind...

   AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik, görevinden istifa etti. Teşkilat binasında düzenlenen basın açıklamasıyla AK Parti Genel Merkezi’nden onay alarak görevinden istifa ettiğini belirten İlhan...

  • Minik öğrencilere trafik eğitimi verildi

   Minik öğrencilere trafik eğitimi verildi

   Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde anaokul ve ilkokul öğrencilerine trafik eğitimi verildi. Siverek İlçe Emniyet Müdürlüğü, Trafik Denetleme Büro Amirliği ekiplerince 10 günlük sürede yaklaşık bin 450...

  • Bilinçsiz park edilen araçlar trafiği felç ediyor!

   Bilinçsiz park edilen araçlar trafiği ...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde trafiğe çıkan araç sayısının hızla artması ve gelişi güzel park edilen araçlar trafik akışını olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle son yıllarda trafiğe çıkan araç sayısında...

  • Yaşlı amcadan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup

   Yaşlı amcadan Cumhurbaşkanı Erdoğan...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi Taşıkara Mahallesi'nde yaşayan Mehmet Emin Tazefidan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mahallenin sorunlarının anlatan bir mektup yazdı. Mektubunda yaşının 70'e dayandığını...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.