Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Siverek’in seçim galibi kardeşlik oldu
a aa
Tarih : 31 Mart 2014 18:09

Siverek’in seçim galibi kardeşlik oldu

Yerel seçimler Türkiye’ye ve Siverek’e hayırlı olsun.
Siverek’in seçim galibi kardeşlik oldu
reklam

Günlerdir yapılan konuşmalar, tahminler geride kaldı. Belediye Başkan Adayları Gazeteler ve televizyonlar aracılığıyla seçim yasaklarının başlandığı saate kadar son sözlerini söylediler.

30 Mart’ta söz sırası vatandaşa geldi. Vatandaş Dün sandık başına giderek sön sözünü söyleyip Siverek ilçesini beş yıl idare edecek başkanını seçti.

Yorucu bir seçim döneminin en güzel yanı seçimde korkulanın olmaması. Siverek’te sabahın erken saatlerinde oy vermek için sandık başına giden vatandaşlar sevgi ve saygı çerçevesinde oylarını kullandı.

Seçim günü ilçemize Bağlı Hamamören Köyünde yaşanan seçimde yaşanan tatsızlığı önlemek ve olayı büyümesini engellemek için olayın duyulmasının ardından olay yerine hareket eden ilçe Kaymakamı Hamza Erkal ile ilçe Secim Kurulu Başkanın çabası olayı yatıştırdı.

İlçe Kaymakamı Erkal seçim günü Hamamören köyünün yanı sıra Kayseri, Çiftçibaşı ve Darıca köylerinde ki oy verme işleminde görev alan memurları ziyaret edip vatandaşlarla sohbet etti.

-Kaymakam Erkal daha sonra Dumlupınar İlkokulunda oyunu kullandı.

Oy verme işleminin sabah erken saatlerde başlamasına rağmen vatandaşın oy vermek için sandık başlarına gelirken bazı yaşı ve hasta vatandaşların kucakta taşınıp oy vermeye gelmeleri dikkat çekti.

Oy verme işleminin ardından sandık başkanları oy çuvallarıyla ilçe seçim kuruluna gelmeye başladılar.

Toplamda 475 sandığın bulunduğu ilçemizde oy sayım işleminin uzun sürmesi kesin sonuçların alınmasını bir sonraki güne devir etti

İlçe seçim kurulu Başkanlığınca yapılan kesin sayım sonuçlarına göre ilçemizde ki oy dağılımı şöyle sıralandı.

En çok oy alan partilere göre oyların dağılımı şöyle:

Adalet ve Kalkınma Partisi: 46.557.

Demokrat Parti: 28. 913.

Barış ve Demokrasi Partisi:21.882.

Toplamda 119.772 seçmenin bulunduğu ilçemizde 104 bin 267 kişi oy kulanı kullanılan oyların 99.810 geçerli sayıldı.

Yapılan seçimde en çok oyu alan Adalet ve Kalkınma Partisi belediye Başkan adayı Eğitimci Avukat Resul Yılmaz vatandaşların kendisine verdiği 46.557 oyla Siverek’in yeni belediye Başkanı seçildi.

Beş yıl boyunca Siverek’te Belediye Bakanlığı yapacak Eğitimci Yazar Resul Yılmaz’ın öz geçmişini şöyle:
1969 yılında Siverek’te doğan Eğitimci – Avukat Resul YILMAZ, İlköğrenimini Siverek Atatürk İlkokulunda, orta öğrenimini Siverek İmam –Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Dicle Üniversitesi Eğitim Yüksek okulundan mezun oldu. 1991 yılında Siverek Vakıf İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak göreve başladı. Siverek ilçe merkezinde çeşitli okullarda öğretmen ve yönetici ( müdür Yrd. – Müdür) olarak görev yapan Resul YILMAZ, 1994 Yılında başladığı Dicle üniversitesi Hukuk Fakültesindeki eğitimini 1998 yılında tamamladı ve 1999 yılında Siverek’te serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Çeşitli kamu kuruluşları ile özel kuruluşların avukatlığını ( hukuk danışmanlığını) yapan Resul YILMAZ, Siverek Kaymakamlığı İlçe İnsan Hakları Kurulu ve İlçe Spor Kurulu üyeliği yaptı. İnsan hakları ile ilgili panellerde panelist olarak yer alan Resul YILMAZ, 12 Haziran 2011 yılında yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinde; Şanlıurfa Barosu tarafından baro üyesi avukatlardan oluşan Seçim İzleme Merkezinde gönüllü avukat olarak görev aldı ve Siverek seçim bölgesindeki oy kullanımı ve oy sayım işlemlerini takip etti. 5 Eylül 2013 tarihinde yürüttüğü kamu görevinden istifa etti.

Siverek’in değişim, dönüşüm ve gelişimi için, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimlerinde aday olup Siverek Belediye Başkanlığı görevine seçilen aday olan Eğitimci – Hukukçu Resul YILMAZ, evli ve 6 çocuk babasıdır.

Belediye Başkanı Seçilen Eğitimci-Hukukçu resul Yılmaz’ bir iki gün içinde ilçe seçim kurulunca hazırlanacak olan Mazbatasını aldıktan sonra belediye Başkanlığı makamına geçip hizmete başlayacak.

Beş yıl süresince ilçemizde azımsanmayacak hizmetlere imza atan değerli belediye Başkanımız Ali Murat Bucak’a hizmetlerinden dolayı Siverek Son Haber sitesi olarak teşekkür eder bundan sonra ki yaşamında başarılar diliyoruz. (Haber: Şükrü Dolaş – Siverek)

kazanan-siverek-oldu (3) kazanan-siverek-oldu (4) kazanan-siverek-oldu (5) kazanan-siverek-oldu (6) kazanan-siverek-oldu kazanan-siverek-oldu (1) kazanan-siverek-oldu (2)

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK HABERLERİ

  • SGK çalışanları kırsaldaki vatandaşları bilgilendiriyor

   SGK çalışanları kırsaldaki vatandaşlar...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çalışanları, kırsal mahalleleri gezerek vatandaşları bilgilendiriyor. Siverek Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Yurdaer Tecir ve beraberindeki...

  • Kiralık araçları şehit ailelerine ücretsiz veriyor

   Kiralık araçları şehit ailelerine ücre...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir araç kiralama firması, kiralık araçları şehit ailelerine ücretsiz olarak veriyor. Ofis Mahallesi'nde hizmet veren firma, ilçedeki şehit aileleri ve birinci derece...

  • Okul kütüphanesi kitap bağışı bekliyor

   Okul kütüphanesi kitap bağışı bekliyor

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir grup öğretmen ve öğrenciler tarafından yapılan okul kütüphanesi, vatandaşlardan kitap bağışı bekliyor. Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi öğrencileri, kısıtlı...

  • ‘Saklı Cennet’ Takoran doğa tutkunlarını bekliyor

   ‘Saklı Cennet’ Takoran doğ...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Fırat Nehri'ne dik uzanan kayalıklarla süslü, 'Takoran Vadisi', turizmcileri ve doğa tutkunlarını bekliyor. Takoran Vadisi, 1992 yılında Atatürk Barajı’nın yapılmasıyla...

  • Nedir Bu Doğu Düşmanlığınız?

   Nedir Bu Doğu Düşmanlığınız?

     Yıllardır gerek televizyonda gerek sanal alemde gerekse gözümün önünde Doğuyla alakalı hep bir ötekileştirme yapılıyor. Sanki bütün kötü şeyler Doğuda yaşanıyor. Sanki Batı veya İç Anadolu...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.