Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Siverek’te şampiyonluk kutlamaları
a aa
Tarih : 19 Mart 2017 19:11

Siverek’te şampiyonluk kutlamaları

Siverek Belediyespor şampiyonluk kupasını evine taşıdı
Siverek’te şampiyonluk kutlamaları
reklam

Şanlıurfa Süper Amatör Liginde mücadele eden Siverek Belediyespor, ligin başlangıcından bu güne kadar başarılı maçlarla ligde adından söz ettiren takım oldu. Taraftarlarının desteğiyle şampiyonluk ipini göğüsleyen Siverek Belediyespor, başarısını lig şampiyonluğuyla taçlandırdı.

Siverek Belediyespor, Akçakalesporla oynayacağı son maç öncesi Yenişehir Mahallesinde bulunan Firkan Tüysüz şehir stadyumunda şampiyonluk töreni düzenledi.

Düzenlenen şampiyonluk törenine Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Zübeyir Kılıç, amatör lig idarecileri, Siverek Belediyespor yöneticicilerinin yanı sıra çok sayıda taraftar katıldı.

Şampiyonluk kutlamasında konuşan Siverek Belediyespor kulüp başkanı Cevdet Ökenek katılımcılara ve taraftarlara teşekkür ederek şunları kaydetti: “Sezon başında şampiyonluk parolasıyla çıktığımız bu yolda,sizlerin desteğiyle birinci kademeyi şampiyon olarak bitirmiş bulunmaktayız.Allahın izniyle şimdi sıra bal liginde, şunu ifade edeyim ki ne bu stat nede bu lig Siverek’e yakışmamaktadır. 250 bine yakın nüfusu ve Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip olan, bu kadim şehre daha iyi ve modern bir stat ve daha üst bir lig yakışmaktadır. Şimdi değerli Milletvekilimiz Kasım Gülpınar’dan daha iyi bir stat talep ediyoruz, her zaman maddi ve manevi desteğiyle yanımızda bulunan Belediye Başkanımızdan da 3. ligi istiyoruz, şampiyonlukta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Zübeyir Kılıç, şampiyonlukta emeği geçenlere teşekkür ederek şunları kaydetti: “Böyle muhteşem bir gün bize yaşattığınız için federasyonum adına hepinize teşekkür ediyorum. Ben futbolculara, seyirciler, yöneticiler güveniyorum, inşallah takımı 3 Ligde görürüz.”

Şampiyonluk töreninde konuşan Belediye Başkanı Resul Yılmaz, taraftarlara ve yöneticilere teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları kaydetti: “Bu başarın elde edilmesinde çok fedakarlıklar yaptınız, kar demeden, çamur, yağmur demeden takımınızın yanında oldunuz. Bu başarının elde edilmesinde gizli kahramanlar var, bu kahramanların başında sizler geliyorsunuz. Siverek Belediye sporun bulunduğu bu ligde şampiyon olması gerekiyordu, lider olması gerekiyordu, sene başında yönetici kardeşlerimizle bunun planlamasını yaptık. bu başarının elde edilmesinde kuşkusuz teknik kadromuzundu, büyük emeği oldu. Top toplayıcısından futbolcusuna kadar herkesin kalbi Siverek için atanların katkısı oldu. Kürsüye çıkar çıkmaz mesajınızı aldık, hedef 3.lig. Önce bir bal ligine çıkalım, değerli milletvekilimizle birlikte 3 lig için ne gerekiyorsa yapacağız. Siverek Belediyesinin bütçesi mütevazi bir bütçe, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan kurtulması ve kötü alışkanlıklara bulaşmaması için, bütçemizi zorlayarak bugüne kadar ne belediye sporun başarısı için yaptıksa bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Geçen hafta değerli Milletvekilimiz Kasım Gülpınar’ın öncülüğü ve yol göstericiliğiyle Gençlik ve Spor bakanımızı ziyaret ettik. Futbolda başarının gelmesi için alt yapı çok önemlidir. Alt yapı sorunumuzu giderip alttan gelecek olanlar yol açmak, yarının futbolcuları olarak onları yetiştirme planları içindeyiz. Değerli Vekilimizin ve Gençlik Spor Bakanlığımızın katkılarıyla ilk etapta Siverek’in değişik Mahallerinde 10 ayrı sentetik çim saha yapıyoruz. Beş tanesini Bakanlığını talimatıyla spor toto başkanlığı yapıyor. Beş tanesini de Siverek Belediyesinin bütçesinden yapıyoruz. Biz istiyoruz ki her mahalleye gençlerimizin sportif faaliyetlerini yapacağı alanlar olsun Altan üste doğru gelecek başarıyı hep birlikte yakalayalım.Ben bu vesileyle Başta Gençlik ve Spor Bakanımıza değerli Milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar’a vermiş oldukları destekten dolayı Siverek halkı adına şükranlarımı arz ediyorum. Her zaman sizlerin hizmetindeyiz, Bundan sonrada sizlere hizmet etmek hedeflerimiz arasındadır. Şampiyonlukta emeği geçen herkese teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.”

Şampiyonluk kutlamalarına katılan törenine Şanlıurfa Milletvekili Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Değerli gençler Siverek’in güzel insanları sporun birinci şartı başarılı olmak, bunun birinci ayağını Siverek Belediye spor gerçekleştirdi.Dünyada başarıdan önemli bir şey var, hepiniz sporu yakından takip ediyorsunuz, fair-play, biz fair-play liginde de şampiyon olmamız lazım.İşte o zaman yeni stat gelir inşallah Siverek Belediye sporu değerli kulüp başkanı ve belediye başkanını söylediği gibi önce süper amatör lig ardından 3 Lig inşallah devamı ardından gelir.Ben tekrar Siverek belediye sporu tebrik ediyorum emeği geçen kulüp başkanımıza Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Zübeyir Kılıç, Belediye Başkanı Resul Yılmaz’a kulübe katkılarından dolayı plaket verdi.

Şampiyon takımın futbolcularına verilen madalyaların ardından hatıra fotoğrafı çekildi. Kutlamalar, folklor ekibinin oyunları ve havai fişek gösterisiyle sona erdi.

 

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK HABERLERİ

  • Suriyeli kardeşler hasta köpeğe sahip çıktı

   Suriyeli kardeşler hasta köpeğe sahip ...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaşayan Suriyeli 2 kız kardeş, açlık ve hastalıktan bitkin haldeki sokak köpeğine sahip çıktı. Halep bölgesinde yaşanan iç çatışmaların ardından yaklaşık 2 yıl önce...

  • Sağlık sendikasının ağaç dikme kampanyası

   Sağlık sendikasının ağaç dikme kampany...

   Siverek’te sendikal çalışmalarını yanı sıra toplumsal çalışmalarda bulunan Siverek Sağlık ve Sosyal hizmet Çalışanları Sendikası(SAĞLIK SEN)  Siverek şubesi daha yeşil bir hastane oluşturmak amacıyla...

  • Yetimler ve ihtiyaç sahipleri yararına kermes düzenlendi

   Yetimler ve ihtiyaç sahipleri yararına...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde ihtiyaç sahibi ve yetimler yararına kermes düzenlendi. Camikebir Mahallesindeki Lami Odabaşı Parkında Siverek Belediyesi, Engelliler Derneği ve Hayrat Yardım Derneğince...

  • Başkan Yılmaz: “Ne hazindir ki darbeler hep anayasal kuruluşlar tarafından yapılmış”

   Başkan Yılmaz: “Ne hazindir ki d...

   Memur-Sen'e Davet Tercih "Evet" Buluşması programında konuşan Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Türkiye'de darbelerin her zaman anayasal kuruluşlar tarafından yapıldığını söyledi. Memur-Sen'e Davet...

  • Siverek’te Memur-Sen’e Davet Tercih “Evet” Buluşması

   Siverek’te Memur-Sen’e Dav...

   Memur-Sen tarafından gerçekleştirilen buluşmalar kapsamında Siverek ilçesinde düzenlenen programa AB Uyum Komisyonu Başkanı ve Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Kasım Gülpınar, Belediye Başkanı Resul Yılmaz,...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.