Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
Reklam Alanı
» 
Siverek’te Siyer-i Nebi Sınavı Ödül Töreni
a aa
Tarih : 26 Nisan 2015 19:03

Siverek’te Siyer-i Nebi Sınavı Ödül Töreni

Sınavda derece giren 10 öğrenciye ödülleri verildi
Siverek’te Siyer-i Nebi Sınavı Ödül Töreni
reklam

Türkiye genelinde 29 Mart 2015 tarihinde İmam Hatip ortaokul ve liseleri arasında düzenlenen ‘Ufka Yolculuk Siyer Sınavı’na 260 bin kişi katılmış, sonuçlar geçtiğimiz hafta açıklanmıştı. Siverek ilçesindeki İmam Hatip okullarından sınava Bin 800 kişi katılmış, dereceye giren ilk on kişiye ödülleri düzenlenen törenle verildi.

İlçenin Yenişehir mahallesindeki Eyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezinde düzenlenen törene Siverek Belediye Başkanı Avukat Resul Yılmaz, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Yıldız Konal Süslü, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşıyla başlanan program okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Programın açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa İmam Hatip mezunları derneği başkanı Abdurrahman Kırıkçı imam hatip okullarının bir ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

Siverek’te bulunan imam hatip okullarının etkinliklerinin sunum gösteriminin ardından, öğrenciler tarafından şiir ve ilahiler okundu. Siverek İmam Hatipler haftası etkinlikleri kapsamında ilçedeki imam hatip ortaokul ve liseleri arasında 21 Nisan 2015 yapılan sınavda birinci olan Osman Esad Efendi İmam Hatip ortaokulu ve Siverek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cebrail Saruhan tarafından verildi.

Sınavda 99 puan alarak ilçe birincileri olan Yusuf Sami Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdul Latif Öğretmiş ve Osman Esad Efendi İmam Hatip ortaokulu öğrencisi Mahmut Sımak’a dizüstü bilgisayarları Siverek Belediye Başkanı Avukat Resul Yılmaz tarafından verildi.

Belediye Başkanı Yılmaz ödül töreninde yaptığı konuşmada Şanlıurfa ilinde yaklaşık 40 bin imam hatip ortaokul ve lise öğrencisi olduğunu belirtti. Yılmaz, “İmam Hatip Lisesi öğrencileri bu ülkede deyim yerindeyse zulüm gördüler. Geçmiş dönemlerde imam hatip okulları öğrencilerinin yaşadıkları olumsuzluklar geri kaldı. Bugün Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı bir imam hatip mezunudur. Bundan sonra farklı bir duyarlılık içerisinde imam hatip okullarına gereken önemi vermemiz gerekiyor. Bir yerel yönetici olarak üzerime düşen hangi görev varsa bunu fazlasıyla ifa edeceğimi belirtmek istiyorum. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Sınavda ikinci olan Yusuf Sami Anadolu İmam Hatip Lisesinden Mehmet Çoban ile Osman Esad Efendi İmam Hatip ortaokulundan Yusuf Timur’a ödülleri olan akıllı telefonlar İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci verirken, 3’üncü olan Osman Esad Efendi İmam Hatip ortaokulu öğrencisi Büşra Ötebaş ve Siverek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yakup Aloğlu’na Abdurrahman Kırıkçı tarafından vitesli bisiklet verildi.

Etkinlikler kapsamında düzenlenen futbol turnuvasında şampiyon olan Osman Esad Efendi İmam Hatip ortaokulu öğrencilerine hediyelerini veren AK Parti İlçe Başkanı İlhan Çelik, geçmiş dönemde imam hatiplilerin yaşadıkları sıkıntıların bugün ortadan kaldırıldığını söyledi.

Program Yusuf Sami Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmeni İbrahim Görgen tarafından yapılan dua ile sona erdi. (Haber: Cuma Sarı)

siverekte-siyer-i-nebi-sinavi-odul-toreni (2) siverekte-siyer-i-nebi-sinavi-odul-toreni (3) siverekte-siyer-i-nebi-sinavi-odul-toreni (4) siverekte-siyer-i-nebi-sinavi-odul-toreni (5) siverekte-siyer-i-nebi-sinavi-odul-toreni (6) siverekte-siyer-i-nebi-sinavi-odul-toreni (7)

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK HABERLERİ

  • ‘4K Kitap ve Kahve Evi’ Projesi

   ‘4K Kitap ve Kahve Evi’ Projesi

   Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği projeler kapsamında, '4K Kitap ve Kahve Evi' açıldı. Siverek-Der. tarafından gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerini...

  • Aydın esnaf ziyaretlerini sürdürüyor

   Aydın esnaf ziyaretlerini sürdürüyor

   AK Parti Siverek Belediye Başkan Adayı Şeyhmus Aydın, seçim çalışmaları kapsamında oto galericiler sitesi ile buğday pazarı esnafını ziyaret etti. AK Parti Belediye Başkan Adayı Şeyhmus Aydın, seçim...

  • Ziraat Odası’nda yeni dönem

   Ziraat Odası’nda yeni dönem

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde olağan genel kurul seçimin ardından Ziraat Odası'nın 22 yıllık başkanı Polatoğlu, koltuğu Ahmet Ersin Bucak'a devretti. Ahmet Ersin Bucak tek listeyle girdiği seçimlerin...

  • Kızılay’ın çağrısı üzerine kan bağışına yoğun ilgi

   Kızılay’ın çağrısı üzerine kan b...

   Haber: Yusuf Eyyüp Sarı - Osman Serhat Dolaş - Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde başlatılan kan bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Türk Kızılay'ının kan stokunun azalması nedeniyle...

  • Yasaya uymayan sürücüye ceza uygulanacak!

   Yasaya uymayan sürücüye ceza uygulanacak!

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla başlatılan kampanya çerçevesinde etkinlik düzenlendi. Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR