Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Siverek’te yapımı tamamlanan 5 tesis hizmete açıldı
a aa
Tarih : 27 Kasım 2014 19:07

Siverek’te yapımı tamamlanan 5 tesis hizmete açıldı

Milletvekili Gülpınar, Vali Küçük, Kaymakam Erkal ile Belediye Başkanları ilçede bir dizi açılışa katıldı
Siverek’te yapımı tamamlanan 5 tesis hizmete açıldı
reklam

Siverek ilçesine gelen Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Belediye Başkanı Avukat Resul Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Belediyenin çalışmaları hakkında Belediye Başkanı Yılmaz’dan bilgi aldı.

Milletvekili Gülpınar, Kaymakam Hamza Erkal ile iki belediye Başkanı daha sonra Şanlıurfa valisinin de açılışına katılacağı 175 kilometre beton gurup yolunun yapım çalışmalarını başlatmak üzere köye hareket ettiler.

Milletvekili Gülpınar, Şanlıurfa Valisi Küçük, Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, Büyükşehir Belediye Başkanı Güvenç ile Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz’ın katıldığı yol yapım çalışmaları töreninde konuşan Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar köylülere yollarının yapımı için gösterdikleri sabırdan dolayı teşekkür ederek şunları kaydetti:

“Aslında bizler için bir ufak yatırım ama tabi sizler onu o kadar benimsediniz ki o kadar güzel şükür ediyorsunuz ki, o gözlerinizdeki sevinci görünce bizler bu yatırımları daha da fazla artırmak için daha da güzel hizmetleri getirmek için hizmet aşkımız daha da kabarıyor. Şuan yapımı başlatılan ve devam eden yolun yapılması için çok beklediniz sabır gösterdiniz. Bu sabrın sonunda da Siverek’te ilk kez 6 metre genişliğinde yolun yapım çalışmalarını başlatmış bulunmaktayız. Beton yola kavuştunuz, bize inandınız güvendiniz yol sorununuz tamamen çözüldü. Sabır ve azimle Allahın izniyle tüm sorunlarımızı çözeceğiz”

Gülpınar ve beraberindekiler daha Selimpınar mahallesinde yapımı tamamlanan 32 derslik Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 200 öğrenci kapasiteli yurdun açılışı yaptı. Açılışta İlçe Kaymakamı Hamza Erkal hizmetlerinden dolayı Milletvekili Gülpınar, Vali Küçük ile Büyükşehir Belediye Başkanı Güvenç’e plaket takdim etti.

Okulun açılışına Milletvekili Gülpınar, Vali Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Güvenç, Başkan Yılmaz ve Harran Üniversitesi rektörü İbrahim Halil Mutlu katıldı.

Okul açılışından sonra ilçenin Yenişehir mahallesinde Gençlik ve Spor Bakanlığınca yaptırılan sentetik çim sahanın açılışı ve Ofis mahallesinde bulunan Sosyal Hizmetler merkezinin açılışı yapıldı.

Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar ve beraberindekiler, Şanlıurfa karayolu 10. kilometresinde bulunan Harran Üniversitesine tahsis edilen 75. Yıl yatılı bölge okulunun onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından Meslek Yüksek Okulu olarak hizmete giren binanın açılışını yaptılar.

Harran Üniversitesi Siverek Meslek Yüksek Okulunun açılışında konuşan Milletvekili Gülpınar, üniversite sınavlarının tekrar Siverek’te yapılması için büyük çaba sarf ettiklerini altını çizerek şunları kaydetti:

“Bu çabalarımız sonucu Açık Öğretim sınavlarının Siverek’te yapılmasını sağladık. İnşallah üniversite sınavları tekrar ilçemizde yapılır bunun için çabalarımız devam ediyor”

Açılıştan sonra Şanlıurfa Valisi ile Büyükşehir Belediye Başkanı ve beraberindekiler ilçeden ayrıldı. (Haber: Cuma Sarı – Mevlüt Bayraktar)

siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (1) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (2) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (3) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (4) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (5) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (6) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (7) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (8) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (9) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (10) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (11) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (12) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (13) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (14)

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK HABERLERİ

  • Siverek’te Hayat Ağacında Yaşam Başlıyor

   Siverek’te Hayat Ağacında Yaşam Başlıy...

   Siverek ilçesinde son yıllarda artan dikey gelişme ve kentsel dönüşüm projeleriyle, ilçede dikey yapılaşma her geçen gün artıyor. Apartmanlaşmayla birilikte inşaat sektöründe rekabet ortamı artmaya başladı....

  • Proje okulu yeni öğrencileri bekliyor

   Proje okulu yeni öğrencileri bekliyor

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde tek proje okulu olan Yusuf Sami İmam Hatip Kız Anadolu Lisesi, Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu yeni öğrenciler için kapılarını açtı. Yusuf Sami İmam Hatip Kız Anadolu...

  • Dev taş böyle taşındı

   Dev taş böyle taşındı

   Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde tarlayı taşlardan temizleme çalışmaları sırasından toprak altından çıkarılan tonlarca ağırlıktaki dev taşın kepçe yardımıyla taşınma anı saniye saniye kameralara yansıdı. Bir...

  • Yaşlı çift belediyeye ait evde yaşayacak

   Yaşlı çift belediyeye ait evde yaşayacak

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde ev kirasını ödeyemeyen yaşlı çifte belediye tarafından ev tahsis edildi. Hasan Çelebi Mahallesi'nde 90 yaşındaki Abdurrahman ve eşi Ayşe Dede çifti kirayı ödeyemeyince bir...

  • Siverek’te Silahlı Kutlama Sesleri

   Siverek’te Silahlı Kutlama Sesleri

   Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarının açıklanmasının ardından havaya tabanca ve ağır makineli tüfeklerle ateş...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.