Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Siverek’te yapımı tamamlanan 5 tesis hizmete açıldı
a aa
Tarih : 27 Kasım 2014 19:07

Siverek’te yapımı tamamlanan 5 tesis hizmete açıldı

Milletvekili Gülpınar, Vali Küçük, Kaymakam Erkal ile Belediye Başkanları ilçede bir dizi açılışa katıldı
Siverek’te yapımı tamamlanan 5 tesis hizmete açıldı
reklam

Siverek ilçesine gelen Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Belediye Başkanı Avukat Resul Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Belediyenin çalışmaları hakkında Belediye Başkanı Yılmaz’dan bilgi aldı.

Milletvekili Gülpınar, Kaymakam Hamza Erkal ile iki belediye Başkanı daha sonra Şanlıurfa valisinin de açılışına katılacağı 175 kilometre beton gurup yolunun yapım çalışmalarını başlatmak üzere köye hareket ettiler.

Milletvekili Gülpınar, Şanlıurfa Valisi Küçük, Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, Büyükşehir Belediye Başkanı Güvenç ile Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz’ın katıldığı yol yapım çalışmaları töreninde konuşan Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar köylülere yollarının yapımı için gösterdikleri sabırdan dolayı teşekkür ederek şunları kaydetti:

“Aslında bizler için bir ufak yatırım ama tabi sizler onu o kadar benimsediniz ki o kadar güzel şükür ediyorsunuz ki, o gözlerinizdeki sevinci görünce bizler bu yatırımları daha da fazla artırmak için daha da güzel hizmetleri getirmek için hizmet aşkımız daha da kabarıyor. Şuan yapımı başlatılan ve devam eden yolun yapılması için çok beklediniz sabır gösterdiniz. Bu sabrın sonunda da Siverek’te ilk kez 6 metre genişliğinde yolun yapım çalışmalarını başlatmış bulunmaktayız. Beton yola kavuştunuz, bize inandınız güvendiniz yol sorununuz tamamen çözüldü. Sabır ve azimle Allahın izniyle tüm sorunlarımızı çözeceğiz”

Gülpınar ve beraberindekiler daha Selimpınar mahallesinde yapımı tamamlanan 32 derslik Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 200 öğrenci kapasiteli yurdun açılışı yaptı. Açılışta İlçe Kaymakamı Hamza Erkal hizmetlerinden dolayı Milletvekili Gülpınar, Vali Küçük ile Büyükşehir Belediye Başkanı Güvenç’e plaket takdim etti.

Okulun açılışına Milletvekili Gülpınar, Vali Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Güvenç, Başkan Yılmaz ve Harran Üniversitesi rektörü İbrahim Halil Mutlu katıldı.

Okul açılışından sonra ilçenin Yenişehir mahallesinde Gençlik ve Spor Bakanlığınca yaptırılan sentetik çim sahanın açılışı ve Ofis mahallesinde bulunan Sosyal Hizmetler merkezinin açılışı yapıldı.

Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar ve beraberindekiler, Şanlıurfa karayolu 10. kilometresinde bulunan Harran Üniversitesine tahsis edilen 75. Yıl yatılı bölge okulunun onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından Meslek Yüksek Okulu olarak hizmete giren binanın açılışını yaptılar.

Harran Üniversitesi Siverek Meslek Yüksek Okulunun açılışında konuşan Milletvekili Gülpınar, üniversite sınavlarının tekrar Siverek’te yapılması için büyük çaba sarf ettiklerini altını çizerek şunları kaydetti:

“Bu çabalarımız sonucu Açık Öğretim sınavlarının Siverek’te yapılmasını sağladık. İnşallah üniversite sınavları tekrar ilçemizde yapılır bunun için çabalarımız devam ediyor”

Açılıştan sonra Şanlıurfa Valisi ile Büyükşehir Belediye Başkanı ve beraberindekiler ilçeden ayrıldı. (Haber: Cuma Sarı – Mevlüt Bayraktar)

siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (1) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (2) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (3) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (4) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (5) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (6) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (7) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (8) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (9) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (10) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (11) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (12) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (13) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (14)

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK HABERLERİ

  • Kalp sağlığına dikkat çekmek için pedal çevirdiler

   Kalp sağlığına dikkat çekmek için peda...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir grup bisikletçi, Dünya Kalp Günü etkinlikleri çerçevesinde kalbin için pedalla sloganıyla tur düzenledi. Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı'nda bir araya gelen Kalbin için...

  • Şiddetli fırtına hayatı olumsuz etkiliyor

   Şiddetli fırtına hayatı olumsuz etkiliyor

   Siverek ilçesinde etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle direklerin devrilmesi sonucu 10 mahalle elektrik verilemediği iddia edildi. Hafta başında etkili olmaya başlayan şiddetli fırtına hayatı olumsuz...

  • Köy okulu öğrencilerinden ‘otizm’ mesajı

   Köy okulu öğrencilerinden ‘otizm...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde köy okulu öğrencileri ve öğretmenler, 'otizm farkındalık günü' kapsamında etkinlik düzenledi. Gürakar ilk ve ortaokulu öğretmenleri,  farkındalık bilincinin oluşturulması...

  • İhtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes

   İhtiyaç sahibi öğrenciler yararına ker...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde geliri ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kullanılacak kermes açıldı. Haliliye ve Hamidiye öğrenci yurtları Cumhuriyet Caddesinde bulunan Ağaçhan Parkı'nda ihtiyaç sahibi...

  • Her yıl yağmur duası, bu yıl şükür duası

   Her yıl yağmur duası, bu yıl şükür dua...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde vatandaşlar, tarım arazilerinin yeterli yağış alması nedeniyle "şükür duası" etti. İlçeye 30 kilometre uzaklıktaki Taşıkara Mahallesi'nde bir araya gelen yüzlerce kişi namaz...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.