Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Siverek’te yapımı tamamlanan 5 tesis hizmete açıldı
a aa
Tarih : 27 Kasım 2014 19:07

Siverek’te yapımı tamamlanan 5 tesis hizmete açıldı

Milletvekili Gülpınar, Vali Küçük, Kaymakam Erkal ile Belediye Başkanları ilçede bir dizi açılışa katıldı
Siverek’te yapımı tamamlanan 5 tesis hizmete açıldı
reklam

Siverek ilçesine gelen Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Belediye Başkanı Avukat Resul Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Belediyenin çalışmaları hakkında Belediye Başkanı Yılmaz’dan bilgi aldı.

Milletvekili Gülpınar, Kaymakam Hamza Erkal ile iki belediye Başkanı daha sonra Şanlıurfa valisinin de açılışına katılacağı 175 kilometre beton gurup yolunun yapım çalışmalarını başlatmak üzere köye hareket ettiler.

Milletvekili Gülpınar, Şanlıurfa Valisi Küçük, Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, Büyükşehir Belediye Başkanı Güvenç ile Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz’ın katıldığı yol yapım çalışmaları töreninde konuşan Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar köylülere yollarının yapımı için gösterdikleri sabırdan dolayı teşekkür ederek şunları kaydetti:

“Aslında bizler için bir ufak yatırım ama tabi sizler onu o kadar benimsediniz ki o kadar güzel şükür ediyorsunuz ki, o gözlerinizdeki sevinci görünce bizler bu yatırımları daha da fazla artırmak için daha da güzel hizmetleri getirmek için hizmet aşkımız daha da kabarıyor. Şuan yapımı başlatılan ve devam eden yolun yapılması için çok beklediniz sabır gösterdiniz. Bu sabrın sonunda da Siverek’te ilk kez 6 metre genişliğinde yolun yapım çalışmalarını başlatmış bulunmaktayız. Beton yola kavuştunuz, bize inandınız güvendiniz yol sorununuz tamamen çözüldü. Sabır ve azimle Allahın izniyle tüm sorunlarımızı çözeceğiz”

Gülpınar ve beraberindekiler daha Selimpınar mahallesinde yapımı tamamlanan 32 derslik Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 200 öğrenci kapasiteli yurdun açılışı yaptı. Açılışta İlçe Kaymakamı Hamza Erkal hizmetlerinden dolayı Milletvekili Gülpınar, Vali Küçük ile Büyükşehir Belediye Başkanı Güvenç’e plaket takdim etti.

Okulun açılışına Milletvekili Gülpınar, Vali Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Güvenç, Başkan Yılmaz ve Harran Üniversitesi rektörü İbrahim Halil Mutlu katıldı.

Okul açılışından sonra ilçenin Yenişehir mahallesinde Gençlik ve Spor Bakanlığınca yaptırılan sentetik çim sahanın açılışı ve Ofis mahallesinde bulunan Sosyal Hizmetler merkezinin açılışı yapıldı.

Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar ve beraberindekiler, Şanlıurfa karayolu 10. kilometresinde bulunan Harran Üniversitesine tahsis edilen 75. Yıl yatılı bölge okulunun onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından Meslek Yüksek Okulu olarak hizmete giren binanın açılışını yaptılar.

Harran Üniversitesi Siverek Meslek Yüksek Okulunun açılışında konuşan Milletvekili Gülpınar, üniversite sınavlarının tekrar Siverek’te yapılması için büyük çaba sarf ettiklerini altını çizerek şunları kaydetti:

“Bu çabalarımız sonucu Açık Öğretim sınavlarının Siverek’te yapılmasını sağladık. İnşallah üniversite sınavları tekrar ilçemizde yapılır bunun için çabalarımız devam ediyor”

Açılıştan sonra Şanlıurfa Valisi ile Büyükşehir Belediye Başkanı ve beraberindekiler ilçeden ayrıldı. (Haber: Cuma Sarı – Mevlüt Bayraktar)

siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (1) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (2) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (3) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (4) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (5) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (6) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (7) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (8) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (9) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (10) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (11) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (12) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (13) siverekte-yapimi-tamamlanan-5-tesis-hizmete-acildi (14)

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK HABERLERİ

  • Gaziler ve şehit aileleri yemekte bir araya geldi

   Gaziler ve şehit aileleri yemekte bir ...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde gaziler ve şehit aileleri, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle düzenlenen yemekte bir araya geldi. Siverek Belediyesi ve Kaymakamlık tarafından Gaziler Günü münasebetiyle...

  • Siverek’te aşure etkinliği

   Siverek’te aşure etkinliği

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince (İKRA-DER) aşure günü münasebetiyle 'Muharrem Ayı ve Aşure' isimli program düzenlendi. Şanlıurfa karayolu 5'inci...

  • Basın mensuplarından Kaymakam Çiftçiler’e ziyaret

   Basın mensuplarından Kaymakam Çiftçile...

   Siverek ilçesinde ulusal ve yerel yayın yapan medya kuruluşlarının temsilcileri, bir süre önce göreve başlayan ilçe kaymakamını ziyaret etti. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2. ve 3. maddeleri gereğince...

  • Siverek’te Gaziler Günü münasebetiyle tören düzenlendi

   Siverek’te Gaziler Günü münasebe...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, "19 Eylül Gaziler Günü" dolayısıyla tören düzenlendi. TBMM tarafından 19 Eylül günü Mustafa Kemal Atatürk'e verilen 'Gazilik' unvanı nedeniyle kutlanan Gaziler Günü, Siverek...

  • Sağlık-Sen’de delege seçimi

   Sağlık-Sen’de delege seçimi

   Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası'nda (Sağlık-Sen) başkanlık yarışı için oy kullanacak delegeler seçimle belirlendi. Faruk Günak ve Abdulkadir Yabir'in başkanlık yarışında oy kullanacak...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.