Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Siverek’te yeni trend 3D dekorasyonlar!
a aa
Tarih : 29 Eylül 2016 9:54

Siverek’te yeni trend 3D dekorasyonlar!

Siverek'te yeni trend 3D dekorasyonlar!
Siverek’te yeni trend 3D dekorasyonlar!
reklam

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde son yıllarda hızla büyüyen inşaat sektöründeki gelişmeler yeni ihtiyaçları da beraberinde getirdi.

İnşaat sektörünün son yıllarda yukarı yönlü ivme kazanmasının ardından farklı arayışlara giren çok sayıda ev sahibinin ışıltılı bir görüntüsü nedeniyle 3D dekorasyona yöneldiği belirtildi.

Yeni ev sahibi olanların tercihlerini 3D tasarımlardan yana kullanmasının ardından ilçede yeni iş alanlarının açılması bekleniyor.

Derviş Gümüştaş isimli girişimci Türkiye’de henüz çok yeni olan ve kısa zamanda rağbet görenler listesinde yer alacağı düşünülen 3D dekorasyonlarını bölgeye getirerek, 3 boyutlu duvar ve zemin kaplama sistemi sektöründe yeni bir çığır açmayı planlıyor.

Gümüştaş: “Dekorasyon mesleği dedelerimden kalma”

Konuyla ilgili muhabirimiz Vedat Bayraktar’a konuşan girişimci Derviş Gümüştaş, inşaat sektöründe yeni olmadığını amacının dedesinden kalan mesleği geliştirmek olduğunu belirtti. Gümüştaş, “Büyüklerimden bana kalan mesleği farklı ve yenilikçi boyutuyla yapmaya çalışıyorum. Hep aynı sistemde devam etmek akıl karı değil. Dedemin zamanında tek tip bir dekor sistemi var ama şimdi tasarım yeni boyutlar aldı. Bizde kendimizi buna göre hazırlıyoruz. Yenilikçi bir yapıya sahibim nerde yeni bir yapı görsem hemen dikkatimi çekiyor” diye konuştu.

“Siverek’te popüler olmaya başladı”

3D dekorasyonların son dönemlerde yoğun olarak kullanılmaya başlandığını ifade eden Gümüştaş,”3D dekorasyonu Siverek’e ilk geldiği zamanlarda tutulup tutulmayacağından endişe duymuştuk. Ben başta bu işi buraya getirince açıkçası biraz endişeli baktım. İnsanımız böyle süs falan sevmez, sadeliği tercih eder diye düşündüm ama gün geçtikçe taleplerinin çok yoğun olduğunu gördüm. Bu beni çok mutlu etti” dedi.

“Kişiye özel tasarımda yapıyoruz”

‘3D dekorasyonun sadece hazır kalıp değil, isteğe göre tasarım yapılıyor’ diyen Derviş Gümüştaş “10 yıl garantisi olan bu dekorasyon işi, sadece elimizde bulunun resim ve tasarımlarla yapılan bir iş değil kişiye özel tasarımda yapıyoruz. Geçenlerde biri geldi ve ‘ben oğlumun odasına resmini istiyorum’ dedi. Bende resmini aldım, ona göre sipariş verdim. Resmi odasına dekorasyon olarak yaptım ve adam çok beğendi. Kişinin isteğine bağlı dekorasyon yapıyoruz” şeklinde konuştu.

“Yakın zamanda 5 boyutlu gelecek”

Yakın zamanda 5 boyutlu dekorasyonların piyasada olacağını söyleyen Gümüştaş şunları kaydetti: “5 Boyutlu dekorasyonu da çok yakında ilçemize getirmeyi amaçlıyoruz. 3D dekorasyon’un tutulduğunu görünce 5D’nin daha iyi tutulacağını tahmin ettiğimizden bu işe giriştik. Siverek çok yakında 5D dekorasyonlar ile tanışacak.” (Vedat Bayraktar – Özel Haber)

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK HABERLERİ

  • Siverek Önder dualarla açıldı

   Siverek Önder dualarla açıldı

   ÖNDER İmam Hatipler Derneği Siverek Şubesi düzenlenen tören ile açıldı. İlçenin Hasan Çelebi Mahallesinde düzenlenen açılışa, Şanlıurfa İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (ŞANİMDER) Başkanı...

  • SGK çalışanları kırsaldaki vatandaşları bilgilendiriyor

   SGK çalışanları kırsaldaki vatandaşlar...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çalışanları, kırsal mahalleleri gezerek vatandaşları bilgilendiriyor. Siverek Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Yurdaer Tecir ve beraberindeki...

  • Kiralık araçları şehit ailelerine ücretsiz veriyor

   Kiralık araçları şehit ailelerine ücre...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir araç kiralama firması, kiralık araçları şehit ailelerine ücretsiz olarak veriyor. Ofis Mahallesi'nde hizmet veren firma, ilçedeki şehit aileleri ve birinci derece...

  • Okul kütüphanesi kitap bağışı bekliyor

   Okul kütüphanesi kitap bağışı bekliyor

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir grup öğretmen ve öğrenciler tarafından yapılan okul kütüphanesi, vatandaşlardan kitap bağışı bekliyor. Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi öğrencileri, kısıtlı...

  • ‘Saklı Cennet’ Takoran doğa tutkunlarını bekliyor

   ‘Saklı Cennet’ Takoran doğ...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Fırat Nehri'ne dik uzanan kayalıklarla süslü, 'Takoran Vadisi', turizmcileri ve doğa tutkunlarını bekliyor. Takoran Vadisi, 1992 yılında Atatürk Barajı’nın yapılmasıyla...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.