Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Siverek’te Yüzlerce Kişi Esed ve Sisi’yi Lanetledi!
a aa
Tarih : 23 Ağustos 2013 23:23

Siverek’te Yüzlerce Kişi Esed ve Sisi’yi Lanetledi!

Haber Merkezi - Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, Şeyh AbdulKadir-i Geylani camisinde toplanan yüzlerce kişi Suriye'de kimyasal silah kullanılarak çoluk çocuk 1600 kişinin katledilmesi ve binlerce kişinin yaralanmasını protesto ederek kınadı.
Siverek’te Yüzlerce Kişi Esed ve Sisi’yi Lanetledi!
reklam

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Şeyh AbdulKadir-i Geylani camisinde toplanan yüzlerce kişi Suriye’de kimyasal silah kullanılarak çoluk çocuk 1600 kişinin katledilmesi ve binlerce kişinin yaralanmasını protesto ederek kınadı.

İlçenin en büyük camisinde kılınan yatsı namazının ardından, cami avlusunda toplanan yüzlerce kişi Mısır’da ve Suriye’de hayatlarını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Kılınan cenaze namazının ardından basın açıklaması için toplanan grup “Kahrolsun Esed”, “Kahrolsun Sisi”, “Zalimler İçin Yaşasın Cehennem” sloganları attı. Siverek-Der adına basın açıklamasını okuyan dernek başkanı Celal Koç:

“İki buçuk yıl önce Suriye’de duvarlara “hürriyet” yazan o çocuklar; ne kadar cesur ve ne kadar kararlı olduklarını bütün Dünya’ya hayatları pahasına ispatladılar. 

Suriye’de özgürlük tutkusuyla kenetlenmiş bu yürekli gençlerin direnişine ve zulme boyun eğmeyişlerine şahitlik ediyoruz. Zalimlerin, bir birleriyle, İsrail, ABD, AB ve BM ile işbirliği yaparak adeta zulümde ve zalimlikte yarışıyormuşçasına katliamlar gerçekleştirdiklerini görüyor ve onları lanetliyoruz. Daha dün çağdaş Mısır firavunun yaptığı katliamda 3500’ün üzerinde silahsız, masum halk öldürülürken hemen akabinde İran, Rusya ve Hizbul Esed’in desteğini alan Nusayri katil Beşar Esed’in yaptığı kimyasal saldırıda 2000’e yakın çoluk çocuk ve masum halk, daha uykudan uyanmadan can vermiştir. Adeta 2.bir Halepçe vakası yaşanmıştır.

Bizler de başta Suriye ve Mısır olmak üzere dünyanın dört bir yanında küresel emperyalizme ve onların yerli işbirlikçilerine karşı özgürlük mücadelesi veren bu kardeşlerimizin haklı davalarını destekliyor ve onlar için Rabbimizden yardım diliyoruz.
Rabbimiz Allah’tır dedikleri için ateş dolu hendeklere atılan Ashab-ı Uhdud gibi Suriye’nin ve Mısır’ın şerefli halkı da; Rableri olan Allah’ın adını yüceltmek için canları pahasına onurlu mücadelelerine devam ediyorlar.

Bizler için Suriye intifadasına ve Mısır direnişine sahip çıkmak farzdır. Suriye ve Mısır halkına yardım etmek farzdır. Suriye ve Mısır halkının direnişini desteklemek farzdır. Yüce dinimiz İslam’ın gereği olarak zalime karşı mazlumdan yana tavrımızı koyarak bu halkları desteklediğimizi ifade ediyor ve diyoruz ki: Ya Rabb’i sen buna şahit ol. Sen şahit ol ki biz Suriye’de nasıl ki mazlumları destekliyorsak Mısır’da da mazlumları destekliyoruz.

Siverek’in siz duyarlı insanlarını selamların en güzeli olan Allah’ın selamı ile selamlayarak araştırmacı yazar Kenan Alpay’ın köşe yazısından bir paragraf okuyarak açıklamamızı bitiriyoruz.

Katil Esed ve katliamlarına tek söz söylemeyen, söylediği zaman da Suriye’de “Müslüman Müslümanı öldürüyor” veya “iç savaş” gibi kurnazca manipülasyonlarla konuşup Cündişapur zehrini ümmete enjekte eden Müslüman aydınlar ?

Önümüzde yan yana yatırılmış masum çocuklarımızın ve yetişkin kardeşlerimizin cesetleri duruyor.

Katliamın sorumluluğu Esed/Baas rejimi kadar Rusya ve İran’ın üzerindedir. Mezhep çatışması çıkmasın filan diye kimse İran ve Hizbullah’ın işlediği cinayet, katliam ve işgali görmezden gelmemizi beklemesin.

“Mezhep çatışması çıkmasın” söylemi İran tarafından sıkça kullanılan ve Esed rejiminin bekasına hizmet eden bu dönemin en önemli psikolojik harp jargonudur.

Dünya gelip geçicidir, evlerimiz gelip geçicidir, mallarımız mülklerimiz makamlarımız gelip geçicidir. Rabbimiz nazarında kalıcı olan ise sadece ıslah edici emellerimizdir” dedi.

Program alınan hatimlerin ardından okunan dua ile sona erdi.

foto-galeri-tiklayiniz

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK HABERLERİ

  • Gaziler ve şehit aileleri yemekte bir araya geldi

   Gaziler ve şehit aileleri yemekte bir ...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde gaziler ve şehit aileleri, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle düzenlenen yemekte bir araya geldi. Siverek Belediyesi ve Kaymakamlık tarafından Gaziler Günü münasebetiyle...

  • Siverek’te aşure etkinliği

   Siverek’te aşure etkinliği

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince (İKRA-DER) aşure günü münasebetiyle 'Muharrem Ayı ve Aşure' isimli program düzenlendi. Şanlıurfa karayolu 5'inci...

  • Basın mensuplarından Kaymakam Çiftçiler’e ziyaret

   Basın mensuplarından Kaymakam Çiftçile...

   Siverek ilçesinde ulusal ve yerel yayın yapan medya kuruluşlarının temsilcileri, bir süre önce göreve başlayan ilçe kaymakamını ziyaret etti. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2. ve 3. maddeleri gereğince...

  • Siverek’te Gaziler Günü münasebetiyle tören düzenlendi

   Siverek’te Gaziler Günü münasebe...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, "19 Eylül Gaziler Günü" dolayısıyla tören düzenlendi. TBMM tarafından 19 Eylül günü Mustafa Kemal Atatürk'e verilen 'Gazilik' unvanı nedeniyle kutlanan Gaziler Günü, Siverek...

  • Sağlık-Sen’de delege seçimi

   Sağlık-Sen’de delege seçimi

   Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası'nda (Sağlık-Sen) başkanlık yarışı için oy kullanacak delegeler seçimle belirlendi. Faruk Günak ve Abdulkadir Yabir'in başkanlık yarışında oy kullanacak...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.