Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Siverek’te Yüzlerce Kişi Esed ve Sisi’yi Lanetledi!
a aa
Tarih : 23 Ağustos 2013 23:23

Siverek’te Yüzlerce Kişi Esed ve Sisi’yi Lanetledi!

Haber Merkezi - Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, Şeyh AbdulKadir-i Geylani camisinde toplanan yüzlerce kişi Suriye'de kimyasal silah kullanılarak çoluk çocuk 1600 kişinin katledilmesi ve binlerce kişinin yaralanmasını protesto ederek kınadı.
Siverek’te Yüzlerce Kişi Esed ve Sisi’yi Lanetledi!
reklam

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Şeyh AbdulKadir-i Geylani camisinde toplanan yüzlerce kişi Suriye’de kimyasal silah kullanılarak çoluk çocuk 1600 kişinin katledilmesi ve binlerce kişinin yaralanmasını protesto ederek kınadı.

İlçenin en büyük camisinde kılınan yatsı namazının ardından, cami avlusunda toplanan yüzlerce kişi Mısır’da ve Suriye’de hayatlarını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Kılınan cenaze namazının ardından basın açıklaması için toplanan grup “Kahrolsun Esed”, “Kahrolsun Sisi”, “Zalimler İçin Yaşasın Cehennem” sloganları attı. Siverek-Der adına basın açıklamasını okuyan dernek başkanı Celal Koç:

“İki buçuk yıl önce Suriye’de duvarlara “hürriyet” yazan o çocuklar; ne kadar cesur ve ne kadar kararlı olduklarını bütün Dünya’ya hayatları pahasına ispatladılar. 

Suriye’de özgürlük tutkusuyla kenetlenmiş bu yürekli gençlerin direnişine ve zulme boyun eğmeyişlerine şahitlik ediyoruz. Zalimlerin, bir birleriyle, İsrail, ABD, AB ve BM ile işbirliği yaparak adeta zulümde ve zalimlikte yarışıyormuşçasına katliamlar gerçekleştirdiklerini görüyor ve onları lanetliyoruz. Daha dün çağdaş Mısır firavunun yaptığı katliamda 3500’ün üzerinde silahsız, masum halk öldürülürken hemen akabinde İran, Rusya ve Hizbul Esed’in desteğini alan Nusayri katil Beşar Esed’in yaptığı kimyasal saldırıda 2000’e yakın çoluk çocuk ve masum halk, daha uykudan uyanmadan can vermiştir. Adeta 2.bir Halepçe vakası yaşanmıştır.

Bizler de başta Suriye ve Mısır olmak üzere dünyanın dört bir yanında küresel emperyalizme ve onların yerli işbirlikçilerine karşı özgürlük mücadelesi veren bu kardeşlerimizin haklı davalarını destekliyor ve onlar için Rabbimizden yardım diliyoruz.
Rabbimiz Allah’tır dedikleri için ateş dolu hendeklere atılan Ashab-ı Uhdud gibi Suriye’nin ve Mısır’ın şerefli halkı da; Rableri olan Allah’ın adını yüceltmek için canları pahasına onurlu mücadelelerine devam ediyorlar.

Bizler için Suriye intifadasına ve Mısır direnişine sahip çıkmak farzdır. Suriye ve Mısır halkına yardım etmek farzdır. Suriye ve Mısır halkının direnişini desteklemek farzdır. Yüce dinimiz İslam’ın gereği olarak zalime karşı mazlumdan yana tavrımızı koyarak bu halkları desteklediğimizi ifade ediyor ve diyoruz ki: Ya Rabb’i sen buna şahit ol. Sen şahit ol ki biz Suriye’de nasıl ki mazlumları destekliyorsak Mısır’da da mazlumları destekliyoruz.

Siverek’in siz duyarlı insanlarını selamların en güzeli olan Allah’ın selamı ile selamlayarak araştırmacı yazar Kenan Alpay’ın köşe yazısından bir paragraf okuyarak açıklamamızı bitiriyoruz.

Katil Esed ve katliamlarına tek söz söylemeyen, söylediği zaman da Suriye’de “Müslüman Müslümanı öldürüyor” veya “iç savaş” gibi kurnazca manipülasyonlarla konuşup Cündişapur zehrini ümmete enjekte eden Müslüman aydınlar ?

Önümüzde yan yana yatırılmış masum çocuklarımızın ve yetişkin kardeşlerimizin cesetleri duruyor.

Katliamın sorumluluğu Esed/Baas rejimi kadar Rusya ve İran’ın üzerindedir. Mezhep çatışması çıkmasın filan diye kimse İran ve Hizbullah’ın işlediği cinayet, katliam ve işgali görmezden gelmemizi beklemesin.

“Mezhep çatışması çıkmasın” söylemi İran tarafından sıkça kullanılan ve Esed rejiminin bekasına hizmet eden bu dönemin en önemli psikolojik harp jargonudur.

Dünya gelip geçicidir, evlerimiz gelip geçicidir, mallarımız mülklerimiz makamlarımız gelip geçicidir. Rabbimiz nazarında kalıcı olan ise sadece ıslah edici emellerimizdir” dedi.

Program alınan hatimlerin ardından okunan dua ile sona erdi.

foto-galeri-tiklayiniz

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK HABERLERİ

  • Siverek Önder dualarla açıldı

   Siverek Önder dualarla açıldı

   ÖNDER İmam Hatipler Derneği Siverek Şubesi düzenlenen tören ile açıldı. İlçenin Hasan Çelebi Mahallesinde düzenlenen açılışa, Şanlıurfa İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (ŞANİMDER) Başkanı...

  • SGK çalışanları kırsaldaki vatandaşları bilgilendiriyor

   SGK çalışanları kırsaldaki vatandaşlar...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çalışanları, kırsal mahalleleri gezerek vatandaşları bilgilendiriyor. Siverek Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Yurdaer Tecir ve beraberindeki...

  • Kiralık araçları şehit ailelerine ücretsiz veriyor

   Kiralık araçları şehit ailelerine ücre...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir araç kiralama firması, kiralık araçları şehit ailelerine ücretsiz olarak veriyor. Ofis Mahallesi'nde hizmet veren firma, ilçedeki şehit aileleri ve birinci derece...

  • Okul kütüphanesi kitap bağışı bekliyor

   Okul kütüphanesi kitap bağışı bekliyor

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir grup öğretmen ve öğrenciler tarafından yapılan okul kütüphanesi, vatandaşlardan kitap bağışı bekliyor. Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi öğrencileri, kısıtlı...

  • ‘Saklı Cennet’ Takoran doğa tutkunlarını bekliyor

   ‘Saklı Cennet’ Takoran doğ...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Fırat Nehri'ne dik uzanan kayalıklarla süslü, 'Takoran Vadisi', turizmcileri ve doğa tutkunlarını bekliyor. Takoran Vadisi, 1992 yılında Atatürk Barajı’nın yapılmasıyla...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.