Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Siverek’ten Halep’e 3 TIR Yardım Gönderildi
a aa
Tarih : 26 Aralık 2016 9:47

Siverek’ten Halep’e 3 TIR Yardım Gönderildi

Siverek'ten Halep'e 3 TIR Yardım Gönderildi
Siverek’ten Halep’e 3 TIR Yardım Gönderildi
reklam

Davet ve Kardeşlik Vakfınca ‘Kış üşütür, kardeşlik ısıtır’ kampanyası kapsamında toplanan 3 TIR yardım malzemesi Halep’e gönderildi.

Suriye Halep’te yaşanan yoğun çatışmaların ardından kentten tahliye edilen sivillerin kış şartlarında zor günler geçirmesi üzerine Davet ve Kardeşlik Vakfı temsilcisi Siverek-Der tarafından yardım kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında toplanan 56 ton un, 2265 battaniye, 90 torba muhtelif gıda maddesi, 35 teneke yağ kamyonlarla düzenlenen törenle Halep’e gönderildi.

Eski ilçe otogarında düzenlenen uğurlama töreninde basın açıklaması yapan Siverek-Der yöneticisi Hacı Hatipoğlu şunları kaydetti: “Siverek-Der olarak, yüz yılı aşkındır bölgemizde yaşanan acının sona ermesi, akan gözyaşının dinmesi, annelerin feryadının son bulması, yetim, yoksul ve ezilmiş insanımızın umudu olmayı bir ilke edindik.  Yaptığımız ve yapacağımız yardım faaliyetlerinde mağdura kimliğini, mazluma dinini sormamayı ilke edinerek özgür bir dünyanın tesisi için adaletin ve insanca yaşamın gerçekleşmesini hedefleyerek yola çıktık. Geçmişte yaptıklarımız bunun ispatıdır. Özgürlüğün esaret, adaletin zulümle sıkça yer değiştirdiği dünyamızda bu sorumluluğun mutlaka yerine getirilmesi gerekirdi. Siverek Derneği olarak diğer kardeş dernek ve vakıflarla beraber bu sorumluluğu yerine getirmek ve umudu canlı tutmak için çalışmalarımızı bundan sonra siz değerli Siverekli kardeşlerimizin katkılarıyla yoğunlaştırarak devam ettireceğiz.”

Hatipoğlu basın açıklamasının devamında şunları söyledi: “Mart 2011’de başlayan ve binlerce çocuğun yetim, milyonlarca insanın aç ve evsiz kalmasına neden olan Suriye’deki Esad-İran-Rusya, ABD ve Bileşenlerinin katliamı, hız kesmeden devam ediyor. Her gün ülkenin farklı bölgelerinde çoğunluğunu çocuk ve kadınların oluşturduğu yüzlerce masum insan hayatını kaybediyor. Tüm dünya bu katliamlar karşısında üç maymunu oynuyor.

Mazlum ve mağdur Suriyeli kardeşlerimize yardım etmek için yola çıktık. Bu yolda azimliyiz. Toplumumuzun, duyarlı insanlarımızın yardımlarıyla alan el veren el arasında köprü oluşturuyoruz. Yüce Allah’tan mali, insani ve manevi olarak katkıda tüm kardeşlerimizin hayırlarını kabul etmesini diliyoruz.

Değerli kardeşlerim!

İran’ın Lübnan, Afganistan ve Pakistan gibi ülkelerden örgütleyip getirdiği çetelerin Irak ve Suriye’de oluşturduğu kan denizinin içinde boğulan mazlumlar yüz binlerle ifade ediliyor. Şehirleri başına yıkılanlar, evini barkını geride bırakıp mülteci konumuna düşenler, yetimler ve dullar, yaralılar ve travma geçirenler milyonlarla ifade ediliyor.

İran’ın Suriye’de Rusya’yla, Irak’ta Amerika’yla organize ettiği işgal ve katliamları, hayalcı bir vahdetle, gerçekleşmesi imkânsız bir kardeşlikle aşacağımıza inanmamızı istiyorlar.

Hiç tarihin derinliklerine ve uzaklara gitmeye gerek yok, geçen hafta Tahran’da İran devleti tarafından 30.sıdüzenlenen İslami Vahdet konferansına bakarsak özlenen ve dayatılan şartları net olarak görebiliriz. İran Cumhurbaşkanı Ruhani’nin konuşmasına kulak verelim. Ruhani; Irak, Suriye, Yemen ve Afganistan’da İran olarak bölge ülkeleriyle terörizme karşı etkin bir mücadele verdiklerini ve başarılar elde ettiklerini ifade ediyor.
Vahdet namazını katil Beşşar Esed’in Başmüftüsü Bel’am Ahmet Hassun kıldırıyor. Haasun, Suriye’nin tüm bölgelerinde ama özellikle Halep’te muhalefeti bitirmek üzere şehirlerin haritadan silinmesi yolunda fetva veren isimdir.

Bizler, Esed kırmızı çizgimizdir, asla vazgeçmeyiz diyenlerle bu duruşlarını değiştirmedikleri müddetçe asla kardeş değiliz! Olamayız ve olmayacağız!”
Katliam ve işgal denilince akla artık İran gelmektedir. Bu haliyle İran artık, ABD ve Rusya kadar “Emperyalist” bir devlettir. ABD ve Rusya kadar katildir ve Esed kadar zalimdir.

Halep ne ise SİVEREK, Şanlıurfa,Ankara, İstanbul, Diyarbakır ve Kayseri de odur. Hepsi için can veririz, mal veririz, baş veririz ama şehirlerimizi ve İslami Kimliğimizi asla teslim etmeyiz.

İstanbul’da, Kayseri’de patlayan bombalarla Halep’te patlayanlar aynı şer odakları tarafından tezgahlanmış olup farklı taşeronlar kullanılmıştır..
Buradan haykırıyoruz;Bu haykırışı daha önce Halep’te Nureddin Zengi yapmıştı, Şam’da da Selahaddin Eyyubi yapmıştı. Bu haykırış zulme karşı tarihi bir duruştur.

Bütün dünya Müslümanlarının Her gece yatarken Suriye’yi, Filistin’i, Myanmar’ı, Arakan’ı, Yemen’i, Mısır’ı ve daha isimlerini saymadığımız diğer İslam beldelerini düşünmesi gerekir. Bizler de halklar olarak, STK’lar olarak, devlet olarak, siyasi partiler olarak mazlum ve mağdur insanların yanında zalimlerin karşısında olmalıyız.

Eğer Suriye konusunda dik durmazsak, yarın sıra bize de gelecek. Onun için Rusya’ya, İran’a ve Amerika’ya, bu katliamlar nedeni ile karşı durmalıyız. Ve şunu da unutmayalım ki, bütün güçlerin üzerinde Allah’ın gücü vardır. Eğer bizler, bu çocukların hakkını savunmazsak, Allah da ahirette günahlarımızı affetmez. Kendi çocuklarımızı orada katledilen çocukların yerine koymalıyız. Bizim sorumluluk alarak diken üzerinde durup, orada yapılanları dünyaya anlatmamız lazım.

“Suriye halkı ile dost olduğunu iddia eden birçok ülke lideri aralarında gizli anlaşmalar yaparken, Rusya, İran ve Esed rejimi, Halep’teki ve diğer şehirlerde kuşatma altında kalan silahsız insanlara karşı hain saldırılarına devam ediyor. Canlı veya ölü enkaz altından çıkarılan çocukların ve yaralıların görüntüleri, Birleşmiş Milletler’i ve Güvenlik Konseyi’ni bu soykırımı önlemek için harekete geçirmedi.” Buradan da anlıyoruz ki dünya Müslümanlarının birleşerek bir güç oluşturmaları gerekiyor.

Ey zalimler ve kafirler! Halep’in feryatlarında, akıttığınız mazlumların kanında, boğulacaksınız. Ve bu hal üzere ölürseniz ebediyen kalacağınız cehenneme sürükleneceksiniz.

Yarabbi!

“Kahhar” isminin hürmetine Müslümanların kanına çanak tutanları helak eyle… Onların tüm hilelerini başlarına geçir. Onları rezil ve zelil eyle… Onları kahreyle… Onları helak eyle…Amin… Amin..”

Yapılan duanın ardından TIR yardımları Halep’e doğru yola çıktı. (Haber: Cuma Sarı – Lütfü Yalgı)

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK HABERLERİ

  • İran Gezi Notlarım – 1

   İran Gezi Notlarım – 1

   Yaklaşık 2 ay önce Farsça dil eğitimi için İran’a gittim. İran önerisi bana sunulduğunda önce biraz tereddütte kaldım ama sonra bir şeylerden fedakarlık yapanların başarıya ulaşacağını düşünüp kabul ettim....

  • Şehit ve gazi yakınlarına bilgisayar kursu

   Şehit ve gazi yakınlarına bilgisayar kursu

   Siverek Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gazi ve gazi yakınları ile şehit yakınlarına yönelik bilgisayar kursu açıldı. Aktif olarak saha çalışmalarının yanı sıra bir çok...

  • Geçim için evlerinden kilometrelerce uzaktalar!

   Geçim için evlerinden kilometrelerce u...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde geçim sıkıntısı çeken yüzlerce aile, mevsimlik işçi olarak kavurucu sıcakların altında tarlalarda hasat yapıyor. Çoğunlukla Karadeniz Bölgesi'ndeki fındık bahçelerinin yanı...

  • Sağlık çalışanları Takoran Vadisi’ni gezdi

   Sağlık çalışanları Takoran Vadisi’ni g...

   Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde görev yapan sağlık çalışanları, Takoran Vadisi’ni gezdi. Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Siverek Temsilciliğince düzenlenen etkinlik kapsamında...

  • Emniyet Müdürü Yener Gül, veda ziyaretlerine başladı

   Emniyet Müdürü Yener Gül, veda ziyaret...

   Siverek İlçe Emniyet Müdürü iken Ankara Teftiş Kurulu Başkanlığı polis başmüfettişi olarak atanan Yener Gül, veda ziyaretlerine başladı. Veda ziyaretleri kapsamında Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz'ı...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.