Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
 » 
Süs Havuzlarındaki Korkunç Tehlike!
a aa
05 Temmuz 2017 13:16
Yusuf Eyyüp Sarı
Yusuf Eyyüp Sarı Süs Havuzlarındaki Korkunç Tehlike!

 

Siverek ilçemizde belediyemiz tarafından yapılan muhteşem, göz alıcı süs havuzlarımız var. Malum havalar sıcak ve Siverek halkı da dışarı çıkamıyor. Öyle ki çoğu esnaf sıcak havadan dolayı iş yapamadığını söylüyor.

 

Park ve bahçelerimiz de tam bir dinlenme alanı. 40 – 50 yaşlarındaki biri için en uygun serinleme yeri neresidir diye sorarsanız tabi ki park ve bahçelerdeki gölge alanlar deriz. Peki 8 – 12 yaş aralığındaki çocuklar için serinleme yeri neresidir diye sorarsam ne dersiniz? ‘O yaştaki çocuğun dışarıda ne işi var, otursun evinde dışarı çıkmasın.’ diyenleri duyuyor gibiyim. Madem o yaşlardaki çocukların dışarıda ne işi var diyorsunuz, niye çalıştırıyorsunuz o çocukları? Bırakın evlerinde otursunlar.

 

Her sene Mustafa Remzi Bucak Caddesi girişinde belediyemize ait süs havuzunda aynı manzara ile karşılaşıyoruz. 10 – 12 yaşlarında 4 – 5 çocuk süs havuzuna girip serinlemek istiyorlar. Peki bu ne kadar doğru?

 

Bundan 2 yıl önce Samsun’da süs havuzuna giren 8 yaşındaki çocuk elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetmişti. Bana sorarsanız insan hayatı bu kadar ucuz değil! Hele ki söz konusu çocuklar ise. Her sene aynı yerde aynı manzara yaşanırken belediyemizin buna karşı önlem almaması bana göre insanların hayatını hiçe saymaktan başka hiçbir şey değildir!

 

Büyükşehir Belediyesine ait havuz ise çok büyük olmadığı için saat başı 10 – 15 kişi içeri alınıyor. Ancak içeriye girmek için bekleyen çocuk sayısı her gün neredeyse 100’ü aşkın.Belediye yetkililerimizden hiç kimseye bir şey olmadan süs havuzlarıyla ilgili gerekli önlemin alınmasını rica ediyorum.

 

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.