Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Trafik polislerinden sürücülere ceza yerine çikolata
a aa
Tarih : 09 Mayıs 2018 13:54

Trafik polislerinden sürücülere ceza yerine çikolata

Trafik polislerinden sürücülere ceza yerine çikolata
Trafik polislerinden sürücülere ceza yerine çikolata
reklam

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında trafik polisleri yapılan uygulama sırasında sürücülere broşür dağıttı, çikolata ikram etti ve trafik kurallarını hatırlattı.

Trafik Tescil ve Büro Amirliğince Mustafa Remzi Bucak Bulvarı’nda yapılan uygulamada sürücülere hafta hakkında bilgi verdi. Trafik Denetleme Büro Amiri Oğuzhan Uçak, sürücüleri emniyet kemerinin önemini hatırlatırken, araçlarda bulunanlara çikolata ikram edildi.

Sürücüleri seyir halinde iken cep telefonu kullanılmaması konusunda uyaran Uçak, emniyet kemeri takılı olan sürücüleri tebrik etti.

Öte yandan trafik polisleri, ilçedeki bazı okullarda öğrencilere ışıklı işaret cihazları, gece yürüyüşleri, emniyet kemeri, karşıdan karşıya geçişler, bisiklet ve ilk yardım ile okul servis araçlarında uyulması gereken kuralları anlattı.

Öğrencileri bisiklet sürüşü sırasında kask konusunda uyaran ekipler, uygun boyda bisiklet seçiminin önemi anlattı.

Uygulamadan dolayı memnuniyet duyduğu ifade eden Ferit Akçalı, “Uygulama çok güzel, ceza yemeden çikolata almak harika bir şey” dedi.

Yola çıkmadan mutlaka emniyet kemerini taktığını belirten bir başka sürücü Kazım Çelik ise uygulamanın güzel olduğunu dile getirdi.

Farkındalık yaratılması açısından uygulamanın önemli olduğunu söyleyen Kadri Kuzgun, “Emniyet kemeri, alkol gibi trafikte ciddi anlam teşkil eden özellikle hayat kurtarma açısından yapılan uygulama yerindedir” diye konuştu.

İlçe Emniyet Müdürlüğünden Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ” İlçemiz genelinde özellikle trafik kazalarında etken olan cep telefonu, hız, emniyet kemeri, kask takmak ve kırmızı ışık kurallarına uymak ile alakalı afişler görünür yerlerine asılmış, vatandaşlarımızın yoğun olduğu yerlere, kamu kurum ve kuruluşların girişlerine ve otobüs durakları başta olmak üzere toplam 38 farklı noktaya trafik haftasıyla alakalı bilgilendirme broşürleri asılmıştır.”

İlçedeki ilk ve orta okullarda öğrencilerin trafik ile ilgili bilgilendirildiğinin belirtildiği açıklamada,”Trafiğe daha duyarlı olmaları ile alakalı video ve slaytlar hazırlanarak sunu şeklinde anlatılmış olup ilköğretim öğrencilerine trafik haftası ile ilgili boyama kitapları verilmiş, trafikte çocuk güvenliği ile alakalı bilgilendirmeler yapılmış ve çeşitli ikramlarda bulunulmuştur” denildi.

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK HABERLERİ

  • Siverek’te Hayat Ağacında Yaşam Başlıyor

   Siverek’te Hayat Ağacında Yaşam Başlıy...

   Siverek ilçesinde son yıllarda artan dikey gelişme ve kentsel dönüşüm projeleriyle, ilçede dikey yapılaşma her geçen gün artıyor. Apartmanlaşmayla birilikte inşaat sektöründe rekabet ortamı artmaya başladı....

  • Proje okulu yeni öğrencileri bekliyor

   Proje okulu yeni öğrencileri bekliyor

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde tek proje okulu olan Yusuf Sami İmam Hatip Kız Anadolu Lisesi, Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu yeni öğrenciler için kapılarını açtı. Yusuf Sami İmam Hatip Kız Anadolu...

  • Dev taş böyle taşındı

   Dev taş böyle taşındı

   Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde tarlayı taşlardan temizleme çalışmaları sırasından toprak altından çıkarılan tonlarca ağırlıktaki dev taşın kepçe yardımıyla taşınma anı saniye saniye kameralara yansıdı. Bir...

  • Yaşlı çift belediyeye ait evde yaşayacak

   Yaşlı çift belediyeye ait evde yaşayacak

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde ev kirasını ödeyemeyen yaşlı çifte belediye tarafından ev tahsis edildi. Hasan Çelebi Mahallesi'nde 90 yaşındaki Abdurrahman ve eşi Ayşe Dede çifti kirayı ödeyemeyince bir...

  • Siverek’te Silahlı Kutlama Sesleri

   Siverek’te Silahlı Kutlama Sesleri

   Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarının açıklanmasının ardından havaya tabanca ve ağır makineli tüfeklerle ateş...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.