reklam
Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
reklam
» 
Trafik polislerinden sürücülere ceza yerine çikolata
a aa
Tarih : 09 Mayıs 2018 13:54

Trafik polislerinden sürücülere ceza yerine çikolata

Trafik polislerinden sürücülere ceza yerine çikolata
Trafik polislerinden sürücülere ceza yerine çikolata
reklam

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında trafik polisleri yapılan uygulama sırasında sürücülere broşür dağıttı, çikolata ikram etti ve trafik kurallarını hatırlattı.

Trafik Tescil ve Büro Amirliğince Mustafa Remzi Bucak Bulvarı’nda yapılan uygulamada sürücülere hafta hakkında bilgi verdi. Trafik Denetleme Büro Amiri Oğuzhan Uçak, sürücüleri emniyet kemerinin önemini hatırlatırken, araçlarda bulunanlara çikolata ikram edildi.

Sürücüleri seyir halinde iken cep telefonu kullanılmaması konusunda uyaran Uçak, emniyet kemeri takılı olan sürücüleri tebrik etti.

Öte yandan trafik polisleri, ilçedeki bazı okullarda öğrencilere ışıklı işaret cihazları, gece yürüyüşleri, emniyet kemeri, karşıdan karşıya geçişler, bisiklet ve ilk yardım ile okul servis araçlarında uyulması gereken kuralları anlattı.

Öğrencileri bisiklet sürüşü sırasında kask konusunda uyaran ekipler, uygun boyda bisiklet seçiminin önemi anlattı.

Uygulamadan dolayı memnuniyet duyduğu ifade eden Ferit Akçalı, “Uygulama çok güzel, ceza yemeden çikolata almak harika bir şey” dedi.

Yola çıkmadan mutlaka emniyet kemerini taktığını belirten bir başka sürücü Kazım Çelik ise uygulamanın güzel olduğunu dile getirdi.

Farkındalık yaratılması açısından uygulamanın önemli olduğunu söyleyen Kadri Kuzgun, “Emniyet kemeri, alkol gibi trafikte ciddi anlam teşkil eden özellikle hayat kurtarma açısından yapılan uygulama yerindedir” diye konuştu.

İlçe Emniyet Müdürlüğünden Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ” İlçemiz genelinde özellikle trafik kazalarında etken olan cep telefonu, hız, emniyet kemeri, kask takmak ve kırmızı ışık kurallarına uymak ile alakalı afişler görünür yerlerine asılmış, vatandaşlarımızın yoğun olduğu yerlere, kamu kurum ve kuruluşların girişlerine ve otobüs durakları başta olmak üzere toplam 38 farklı noktaya trafik haftasıyla alakalı bilgilendirme broşürleri asılmıştır.”

İlçedeki ilk ve orta okullarda öğrencilerin trafik ile ilgili bilgilendirildiğinin belirtildiği açıklamada,”Trafiğe daha duyarlı olmaları ile alakalı video ve slaytlar hazırlanarak sunu şeklinde anlatılmış olup ilköğretim öğrencilerine trafik haftası ile ilgili boyama kitapları verilmiş, trafikte çocuk güvenliği ile alakalı bilgilendirmeler yapılmış ve çeşitli ikramlarda bulunulmuştur” denildi.

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK HABERLERİ

  • ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına tepki

   ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliğini...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar tarafından protesto edildi. Kanlıkuyu...

  • Siverek’te dilenci operasyonu

   Siverek’te dilenci operasyonu

   Siverek Belediyesi zabıta ekipleri tarafından dilenci operasyonu düzenlendi. Zabıta ekipleri, vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine insanların yoğun olduğu caddelerde ve cami önlerinde çalışma...

  • Özel çocuklar projelerini fuarda sergiledi

   Özel çocuklar projelerini fuarda sergiledi

   Şanlıurfa Siverek Özel Eğitim Uygulama Merkezinde eğitim gören zihinsel engelli ve otizmli öğrenciler, projelerini TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında sergiledi. Okulda düzenlenen bilim fuarında 15 üçüncü...

  • Doğa sporcuları Fırat kıyılarını gezdi

   Doğa sporcuları Fırat kıyılarını gezdi

   Fotoğraf sanatçılarının davetlisi olarak Siverek ilçesine gelen Diyarbakır Doğa Sporları Kulübü (DİDOSK), Fırat kıyılarında doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Siverek ilçesindeki fotoğraf sanatçılarının...

  • Sağlık-Sen basın mensuplarıyla bir araya geldi

   Sağlık-Sen basın mensuplarıyla bir ara...

   Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Siverek Şubesi, basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Cudi Paşa Konağı'nda ilçede görev yapan yerel ve ulusal medya...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.