Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Türk Eğitim-Sen’den yeni eğitim-öğretim yılı mesajı
a aa
Tarih : 16 Eylül 2017 12:28

Türk Eğitim-Sen’den yeni eğitim-öğretim yılı mesajı

Türk Eğitim-Sen'den yeni eğitim-öğretim yılı mesajı
Türk Eğitim-Sen’den yeni eğitim-öğretim yılı mesajı
reklam

Türk Eğitim-Sen Siverek Temsilcisi Mehmet Şengönül, yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının ilk dersinin, 18 Eylül pazartesi günü başlaması hasebiyle camiamızın bazı gerçeklerine değinmek isteriz.

Ülkemizde gerçek hedef ve gerçek mutluluğa kavuşmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Birisi vatanı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusun geleceğini yoğuran eğitim ordusudur.

Eğitim ordusunun neferleri bizler, “Okulları olan milletin istikbalinin emniyette olduğunu bilmekteyiz.” Çocukların yarınları güzel olsun diye canından vazgeçmeye razı yüzlerce Necmettin YILMAZ ‘ın ilçemize geldiği şu günlerde karşılaştıkları sorunlara değinmek isteriz:

*Görülmüştür ki bizlere en çok yardımcı olması gereken İlçe Mem’in Atama Bölümü’nün işlerliğinin zayıflığı öğretmenlerimizi mağdur etmiştir. Bu durum hem Mem’in kurumsallığına leke düşürmüş hem de daha ilk adımlarında meslektaşlarımızı yıldırmıştır.

*Siyasi sorumluların sorumsuzca davranıp İş-Kur elemanlarını atamaması, yeni döneme tertiplenmemiş bir ortamda başlanmasına yol açmıştır.

*Atamaların geç zamanda yapılması nedeniyle halen okullarına yerleşmeyen öğretmen ve idarecilerin yokluğu, kadro birliğinin sağlanamamasına ve işlerin aksamasına yol açmıştır.

Bütün bunlara rağmen yarınların büyükleri çocuklarımıza, doğru eğitim vereceklerine inandığımız meslektaşlarımızın, yeni eğitim-öğretim yılını başarı ve huzur içinde geçirmelerini TES ailesi olarak dileriz.”

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

  • Siverek’te 2 bin öğrenciye mont yardımı yapıldı

   Siverek’te 2 bin öğrenciye mont ...

   Siverek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, ilçede eğitim gören 2 bin öğrenciye kışlık mont yardımında bulundu. Her yıl düzenli 2 bin öğrenciye kışlık elbise yardımında bulunan Ticaret ve Sanayi Odası...

  • Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Anısına Kütüphane Kuruldu

   Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Anısın...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi Çiftçibaşı Mahallesi'nde görev yaparken memleketine döndüğü sırada PKKlı teröristlerce şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz anısına kütüphane açıldı. Müslüman İş Adamları...

  • Yemek imalathanelerinde denetim yapıldı

   Yemek imalathanelerinde denetim yapıldı

   Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kırsal mahallelerde taşımalı eğitim gören öğrencilerin yemek ihtiyacını karşılayan yemek firmalarında denetim yapıldı. Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gıda, Tarım...

  • Taşımalı eğitim öğrencilerini taşıyan servislere denetim

   Taşımalı eğitim öğrencilerini taşıyan ...

   Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde taşımalı eğitim kapsamında öğrenci taşıyan okul servis araçları denetlendi. İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğünce öğrencilerin güvenli ve sağlıklı ortamlarda...

  • Siverek’teki okullarda denetimler başlatıldı

   Siverek’teki okullarda denetimle...

   Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte merkez ve kırsal mahallelerdeki okullarda denetleme çalışmalarına başlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.