Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Türk Eğitim-Sen’den yeni eğitim-öğretim yılı mesajı
a aa
Tarih : 16 Eylül 2017 12:28

Türk Eğitim-Sen’den yeni eğitim-öğretim yılı mesajı

Türk Eğitim-Sen'den yeni eğitim-öğretim yılı mesajı
Türk Eğitim-Sen’den yeni eğitim-öğretim yılı mesajı
reklam

Türk Eğitim-Sen Siverek Temsilcisi Mehmet Şengönül, yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının ilk dersinin, 18 Eylül pazartesi günü başlaması hasebiyle camiamızın bazı gerçeklerine değinmek isteriz.

Ülkemizde gerçek hedef ve gerçek mutluluğa kavuşmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Birisi vatanı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusun geleceğini yoğuran eğitim ordusudur.

Eğitim ordusunun neferleri bizler, “Okulları olan milletin istikbalinin emniyette olduğunu bilmekteyiz.” Çocukların yarınları güzel olsun diye canından vazgeçmeye razı yüzlerce Necmettin YILMAZ ‘ın ilçemize geldiği şu günlerde karşılaştıkları sorunlara değinmek isteriz:

*Görülmüştür ki bizlere en çok yardımcı olması gereken İlçe Mem’in Atama Bölümü’nün işlerliğinin zayıflığı öğretmenlerimizi mağdur etmiştir. Bu durum hem Mem’in kurumsallığına leke düşürmüş hem de daha ilk adımlarında meslektaşlarımızı yıldırmıştır.

*Siyasi sorumluların sorumsuzca davranıp İş-Kur elemanlarını atamaması, yeni döneme tertiplenmemiş bir ortamda başlanmasına yol açmıştır.

*Atamaların geç zamanda yapılması nedeniyle halen okullarına yerleşmeyen öğretmen ve idarecilerin yokluğu, kadro birliğinin sağlanamamasına ve işlerin aksamasına yol açmıştır.

Bütün bunlara rağmen yarınların büyükleri çocuklarımıza, doğru eğitim vereceklerine inandığımız meslektaşlarımızın, yeni eğitim-öğretim yılını başarı ve huzur içinde geçirmelerini TES ailesi olarak dileriz.”

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

  • Öğretmenlerin kurduğu kütüphaneye şehidin ismi verildi

   Öğretmenlerin kurduğu kütüphaneye şehi...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir grup öğretmen, kendi imkanlarıyla kurdukları okul kütüphanesine Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan astsubay üstçavuş Musa Özalkan'ın ismini verdi. Kütüphane oluşturmak...

  • Siverek’te umre ödüllü siyer sınavı yapıldı

   Siverek’te umre ödüllü siyer sın...

   Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından, "O'nu Oku O'nu Yaşa" temasıyla düzenlenen Umre Ödüllü Siyer Sınavı saat 11.00 itibarı ile başladı. Peygamber Sevdalıları...

  • Lise öğrencisi şiir kitabı çıkardı

   Lise öğrencisi şiir kitabı çıkardı

   Siverek ilçesinde lise öğrencisi Zeynep Şenateş, şiir kitabı çıkardı. Yusuf Sami Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde öğrenim gören son sınıf öğrencisi Şenateş, küçük yaşta yazmaya başladığı şiirlerini...

  • İstanbul’dan Siverek’e gönül köprüsü kurdular

   İstanbul’dan Siverek’e gön...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 210 öğrencinin bot ve kışlık giysi ihtiyacı, İstanbul'dan bir grup gönüllü öğrenci tarafından karşılandı. İlçeye 25 kilometre mesafedeki Karakoyun İlkokulunda görevli müdür...

  • Siverek’te ortaokullar arası bilgi yarışması

   Siverek’te ortaokullar arası bil...

   Siverek ilçesinde ortaokullar arası bilgi yarışması düzenlendi. Siverek Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Siverek-Der) tarafından Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezinde düzenlenen ortaokullar...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.