Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
 » 
Yönetmek böyle mi?
a aa
13 Ekim 2015 20:43
Misafir Yazar
Misafir Yazar Yönetmek böyle mi?

Bir devlet ancak vatandaşlarını bu kadar koruyamaz hale gelebilir. Demokratik hak talep eden bir halk ancak bu şekilde katledilebilir. Sözde bu ülkenin en güvenli yeri başkenti, ancak bu kadar güvenliksiz olabilir.

Bir ülkenin istihbaratı ancak bu kadar zafiyet gösterebilir. Bir ülkenin adalet bakanı ancak bu kadar sırıtkanlık yaparak insanları gülmekten soğutabilir. Bir ülkenin iç işleri bakanı, ancak bu kadar iç işlerden uzak olabilir. Zaten istifa denilen şeyi bilmezler çünkü koltuklarla dolaşırlar.

Ancak bu kadar şatafat meraklısı ve hastalıklısı olabilirler. Barışı haykıranlar ancak bu şekilde, savaş yöntemleri kullanılarak susturabilirdi. Kelimelerin yetersiz kaldığı, dilin dönemediği bir noktaya gelmiş durumdayız..

Gazetecilerin rahatlıkla hapislere atıldığı, siyasilerin konuşulmasına dahi izin verilmeden müebbette mahkûm edildiği, tescilli mafya babalarının rahatlıkla miting yaptığı bir ülkeye döndük. Yalan ve dolandan ibaret bir ülke durumuna geldik.

Muz cumhuriyetini aratan yetki ve kısıtlamalara gelmiş durumdayız. Devletin tarafsız, kurum ve kuruluşları bu kadar yıpratılamaz. Baskı altına alınarak, kişiler için çalışan kurum ve kuruluşlar olamaz.

Bu ülke bunu hak etmiyor, bu ülkenin vatandaşları bunu hak etmiyor. Bir devlet kendi vatandaşlarının refah seviyelerini yükseltmek için mücadele eder, çabasını sarf eder, biz de ise iktidara gelen vatandaşı ne kadar mağdur etsem, ne kadar sömürsem onun derdine düşer.

Korku siyaseti yapılarak, insanların iradesi elinden alınarak, bu ülkede huzur ve barış ortamı sağlanamaz. Halkın talepleri dikkate alınmadan, sadece kişilerin istekleri doğrultusunda devlet yönetme şekli olamaz. Çoğunluğun azınlığa hüküm ettiği bir devlet yapısı ve anlayışı olamaz.

Bu ülkenin demokrasi ve hukuka ihtiyacı var dedikçe, birileri devreye girip o kirli ve lanet olası kirli oyunlarını oynuyorlar. Bu ülkenin geleceği,kardeşliği, birliği beraberliği, demokrasi ve hukukun üstünlüğünden başka bir çaresi yok. tek adamcılıkla hukuk olmaz,tek adamcılıkla barış gelmez, tek adamcılıkla huzur ortmaı sağlanamaz. Kişilerin menfaatleri yüzünden bu ülkenin vatandaşları huzurdan barıştan yoksun bırakılamaz, yada orta-doğunun kabile tarzı hukuk anlayışla orta-doğudan daha da beter olacağız.

vural-kalman-yonetmek-boyle-mi

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.