reklam
Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
reklam
 » 
Yenikapı’da tarih yeniden yazıldı
a aa
11 Ağustos 2016 13:01
Muhammed Kıyam Manulboğa
Muhammed Kıyam Manulboğa Yenikapı’da tarih yeniden yazıldı

Türkiye halkı, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tüm dünyaya özellikle ABD ve AB’ye Yenikapı mitinginde barış, kardeşlik ve demokrasi mesajı verdi.

Yaklaşık olarak 5 milyon kişinin katıldığı dev mitingde farklı görüşlere mensup siyasi parti liderleri,  Meclis Başkanı, Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet komutanları Erdoğan’ın davetine icabet edip Demokrasi mitingine katıldılar.

Şehitler için saygı duruşu, istiklal Marşı, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Diyanet işleri başkanının dualarıyla mitinge start verildi.

Yaklaşık 4 saat süren mitingde, Siyasi parti liderleri, Genelkurmay Başkanı, Meclis başkanı protokol sırasına göre kürsüye çıkıp, birlik beraberlik ve demokrasi çağrısı yaptılar.

Son olarak kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında; “15 Temmuz gecesi bir kez daha istikbali ve istiklali için kıyam eden, canı pahasına FETÖ terör örgütüne, işgalcilere teslim etmeyen aziz milletim, sizleri en kalbi duygularımla, hasretle, muhabbetle selamlıyorum. 15 Temmuz gecesi sokaklara, meydanlara inerek, havalimanlarını doldurarak namluların, tankların, helikopterlerin, uçakların karşısına dikilen tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. O gece adeta ölümü öldürerek sokakları, meydanları dolduran milyonlarca vatandaşımız içinden şehitlik ve gazilik şerefine nail olanlar isimlerini tarihe altın harflerle yazdırdılar. 79 milyon olarak hepimizin gazası mübarek olsun.

Bu millet başka bir millet. Gerçekten Türk milleti 1000 yıl önce Malazgirt’te hangi inanç ve kararlılıkla Anadolu’nun kapısını açmışsa, aynı hissiyatla darbecilerin karşısına dikilmiştir. Süleyman Şah devletimizi hangi vizyonla kurduysa o vizyonda devletimize sahip çıktık.

15 Temmuz, dostlarımıza bu ülkenin sadece siyasi, ekonomik, diplomatik saldırılara değil, aynı zamanda askeri saldırılara karşı da yıkılmayacağını, rayından çıkmayacağını göstermiştir. Aynı gece Türkiye’nin yerle yeksan olması için ellerini ovuşturup bekleyen düşmanlarımız ise bundan sonra işlerinin çok daha zor olduğunu görmenin kahrıyla uyandılar” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demokrasi ve Şehitler mitingine akın eden milyonların “idam” talebi üzerine, “Siyasi parti genel başkanları burada, sizin talebinizi biliyorlar. Onamaksa meclisten gelecek böyle bir kararı peşinen ifade ediyorum onarım” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Sizler 15 Temmuz’da esaret ve zillet kabul etmeyeceğinizi, namlulara göğsünüzü dayayarak, tankların önüne yatarak, uçaklara ve helikopterlere dahi hamleler yaparak bilfiil gösterdiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öncülük yatığı mitingin sonunda, eski başbakan Ahmet Davutoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Gül ve tüm protokol üyelerinin sahneye çıkmasıyla ABD’ye, AB’ye ve tüm dünyaya demokrasi, barış, birlik, beraberlik ve yurtseverlik dersi verdik.

Herkes çok iyi anladı ki Türkiye halkı ölür ama asla düşmana yenilmez.

Ümmetin umudu, son kalemiz olan Türkiye’nin bir daha böyle karanlık günler yaşamaması duasıyla hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

Selam ve dua ile.

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.