Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Yılsonu Yaklaşıyor Okullarımıza Sahip Çıkalım
a aa
Tarih : 29 Mayıs 2015 17:14

Yılsonu Yaklaşıyor Okullarımıza Sahip Çıkalım

Yılsonu yaklaşıyor okullarımıza sahip çıkalım, okullarımız evlerimiz kadar değerlidir
Yılsonu Yaklaşıyor Okullarımıza Sahip Çıkalım
reklam

Kentimizde her yıl okulların tatil edilmesiyle birlikte yaşanan okulların tahrip edilmesi olayının tekrar yaşanmaması için özellikle merkez ve kırsal alanda bulunan mahalle muhtarlarımıza kanat önderlerimize büyük görevler düşüyor.

Kamu malına sahip çıkma bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla okullarımıza ve diğer kamu binalarına en az evimiz kadar sahip çıkmalıyız.

Kapıkaya Mahallesinde geçtiğimiz yıllarda bir GSM firması gönüllülerinin katkısıyla çevre düzenlemesi yapılan okulda bir süre eğitim-öğretim yapılmış, eğitim ve öğretime ara verilmesiyle birlikte okul bölgede yaşayan çocuklarca tahrip edilip adeta savaş alanda bulunan bir yapıyı andırmaya başladı.

Kapıkaya sakinleri yaptıkları açıklamalarda, eğitim ve öğretime ara verilen okul binasının yeniden onarılarak eğitim hizmetine sunulmasını talep ediyor.

Vatandaşlar yaptıkları açıklamada şunları kaydetti: “2009 yılında okulda çalışan bir öğretmenin çabalarıyla Turkcell Gönüllüleri Derneği okulun çevre düzenlemesi ve bazı ihtiyaçlarını gidererek binayı güzelleştirdiler. Yine aynı öğretmenin çabasıyla okulun bahçesine 200’e yakın ağaç dikildi. Yapılan planlama hatalarından dolayı bu sene köyün girişine yeni bir okul yapıldı ve 2010 yılında Urfa’nın en iyi okulu seçilen Kapıkaya İlköğretim Okulu şu an atıl durumda. Okulumuzun tekrar onarılmasını talep ediyoruz”

—KAPIKAYA MAHALLESİNDEKİ OKUL ORTAOKUL OLARAK HİZMET VERECEK

Milli eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okulun bilinçli olarak atıl durumda bırakılmadığını binanın kırsal alanda liselerin eğitime açılması projesi kapsamında okulun lise olarak açılmasının planlandığını ancak yetiştirilmediğini belirtti. Yetkililer, Kapıkaya okulunun 2015- 2016 eğitim ve öğretim yılında onarılarak ortaokul eğitim ve öğretimin hizmetine sunulacağını belirttiler.

Okulların tahrip edilmemesi konusunda vatandaşlara büyük bir görev düştüğünü hatırlatan yetkililer, halkın sahip çıkması gerektiğinin altını çizdiler.

Bizde Sivereksonhaber.Com sitesi ve İrfan Gazetesi olarak okullarımızın ve kamu kurumu binalarının korunmasının memleketimize fayda sağlayacağına inanıyor, vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz.

yilsonu-yaklasiyor-okullarimiza-sahip-cikalim (2)

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK HABERLERİ

  • ‘Erzincan’dan çalınan hayvanlar Siverek’te bulundu’ iddiası

   ‘Erzincan’dan çalınan hayv...

   Erzincan'ın Kemah ilçesinde 5 büyükbaş hayvanı çalınan bir besiciye ait hayvanların jandarma tarafından Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bulunduğu bildirildi. Gölkaynak köyünde yaşayan ve eşi Şengül...

  • Siverek-Der’in yeni başkanı faaliyetleri anlattı

   Siverek-Der’in yeni başkanı faal...

   Siverek Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Siverek-Der) yeni başkanı Sezai Çetin, 2017 yılındaki faaliyetleri hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. İlçede görev yapan yerel ve ulusal basın...

  • Siverek Engelliler Derneği’nden kınama

   Siverek Engelliler Derneği’nden ...

   Siverek Engelliler Derneği, son dönemlerde engelli vatandaşlara yönelik yapılan saldırıları yaptıkları basın açıklamasıyla kınadı. Ailelerin de katıldığı basın açıklamasında, son olarak Adana ilinde Ağit Acun...

  • Sahte parayla alışveriş yaptığı iddia edilen kişi kameraya yansıdı

   Sahte parayla alışveriş yaptığı iddia ...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, kahve ürünleri satışı yapan işyerine giren bir kişinin sahte parayla alış veriş yaptığı iddia edildi. Edinilen bilgilere göre, Camikebir Mahallesi Cudi Paşa Caddesinde kahve...

  • Siverek’te 10 milyon liralık dev yatırım

   Siverek’te 10 milyon liralık dev...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde özel sektör dev yatırımlar için kolları sıvadı. İşadamı Cuma Şirin ve Ramazan Erdoğan, Selimpınar Mahallesi Toki Evleri yakınlarında 20 bin dönüm arazi üzerine 10 milyon...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.