Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
» 
Yılsonu Yaklaşıyor Okullarımıza Sahip Çıkalım
a aa
Tarih : 29 Mayıs 2015 17:14

Yılsonu Yaklaşıyor Okullarımıza Sahip Çıkalım

Yılsonu yaklaşıyor okullarımıza sahip çıkalım, okullarımız evlerimiz kadar değerlidir
Yılsonu Yaklaşıyor Okullarımıza Sahip Çıkalım
reklam

Kentimizde her yıl okulların tatil edilmesiyle birlikte yaşanan okulların tahrip edilmesi olayının tekrar yaşanmaması için özellikle merkez ve kırsal alanda bulunan mahalle muhtarlarımıza kanat önderlerimize büyük görevler düşüyor.

Kamu malına sahip çıkma bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla okullarımıza ve diğer kamu binalarına en az evimiz kadar sahip çıkmalıyız.

Kapıkaya Mahallesinde geçtiğimiz yıllarda bir GSM firması gönüllülerinin katkısıyla çevre düzenlemesi yapılan okulda bir süre eğitim-öğretim yapılmış, eğitim ve öğretime ara verilmesiyle birlikte okul bölgede yaşayan çocuklarca tahrip edilip adeta savaş alanda bulunan bir yapıyı andırmaya başladı.

Kapıkaya sakinleri yaptıkları açıklamalarda, eğitim ve öğretime ara verilen okul binasının yeniden onarılarak eğitim hizmetine sunulmasını talep ediyor.

Vatandaşlar yaptıkları açıklamada şunları kaydetti: “2009 yılında okulda çalışan bir öğretmenin çabalarıyla Turkcell Gönüllüleri Derneği okulun çevre düzenlemesi ve bazı ihtiyaçlarını gidererek binayı güzelleştirdiler. Yine aynı öğretmenin çabasıyla okulun bahçesine 200’e yakın ağaç dikildi. Yapılan planlama hatalarından dolayı bu sene köyün girişine yeni bir okul yapıldı ve 2010 yılında Urfa’nın en iyi okulu seçilen Kapıkaya İlköğretim Okulu şu an atıl durumda. Okulumuzun tekrar onarılmasını talep ediyoruz”

—KAPIKAYA MAHALLESİNDEKİ OKUL ORTAOKUL OLARAK HİZMET VERECEK

Milli eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okulun bilinçli olarak atıl durumda bırakılmadığını binanın kırsal alanda liselerin eğitime açılması projesi kapsamında okulun lise olarak açılmasının planlandığını ancak yetiştirilmediğini belirtti. Yetkililer, Kapıkaya okulunun 2015- 2016 eğitim ve öğretim yılında onarılarak ortaokul eğitim ve öğretimin hizmetine sunulacağını belirttiler.

Okulların tahrip edilmemesi konusunda vatandaşlara büyük bir görev düştüğünü hatırlatan yetkililer, halkın sahip çıkması gerektiğinin altını çizdiler.

Bizde Sivereksonhaber.Com sitesi ve İrfan Gazetesi olarak okullarımızın ve kamu kurumu binalarının korunmasının memleketimize fayda sağlayacağına inanıyor, vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz.

yilsonu-yaklasiyor-okullarimiza-sahip-cikalim (2)

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK HABERLERİ

  • Adliye Sarayı’nda yapım çalışmaları sürüyor

   Adliye Sarayı’nda yapım çalışmal...

   Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir süre önce yıkılan cezaevinin yerine inşasına başlanan modern adliye sarayında çalışmalar devam ediyor. Siverek Cumhuriyet Başsavcısı Ali Kemal Karataş, yapım...

  • Siverek’te 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlaması

   Siverek’te 19 Ekim Muhtarlar Gün...

   Şanlıurfa Siverek'te, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen tören Muhtarlar Derneğince Atatürk Anıtı'na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla...

  • Hüda-Par Gençlik Kollarından kan bağışına destek

   Hüda-Par Gençlik Kollarından kan bağış...

   Hüda-Par Siverek Gençlik Kolları Başkanlığı Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına destek verdi. Hüda-Par Siverek Gençlik Kolları Başkanlığı Siverek’te düzenlemiş olduğu programla Kızılay’ın Kan Bağışı...

  • Siverekliler Tarihimize Sahip Çıkalım!

   Siverekliler Tarihimize Sahip Çıkalım!

     Tarihi, Asurlular dönemine dayanan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Siverek Kalesinin şimdiki durumu maalesef ki Siverekliler olarak bizleri üzüyor. Bir ilçeyi çekici kılan muhakkak ki...

  • Sağlık-Sen’in yeni yönetimi basınla buluştu

   Sağlık-Sen’in yeni yönetimi bası...

   Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Siverek Şubesi yeni yönetimi yerel ve ulusal medya temsilcileriyle bir araya geldi. Bir süre önce kongresi yapılan Sağlık-Sen Siverek Şubesi'nin...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.