reklam
Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
reklam
» 
Yılsonu Yaklaşıyor Okullarımıza Sahip Çıkalım
a aa
Tarih : 29 Mayıs 2015 17:14

Yılsonu Yaklaşıyor Okullarımıza Sahip Çıkalım

Yılsonu yaklaşıyor okullarımıza sahip çıkalım, okullarımız evlerimiz kadar değerlidir
Yılsonu Yaklaşıyor Okullarımıza Sahip Çıkalım
reklam

Kentimizde her yıl okulların tatil edilmesiyle birlikte yaşanan okulların tahrip edilmesi olayının tekrar yaşanmaması için özellikle merkez ve kırsal alanda bulunan mahalle muhtarlarımıza kanat önderlerimize büyük görevler düşüyor.

Kamu malına sahip çıkma bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla okullarımıza ve diğer kamu binalarına en az evimiz kadar sahip çıkmalıyız.

Kapıkaya Mahallesinde geçtiğimiz yıllarda bir GSM firması gönüllülerinin katkısıyla çevre düzenlemesi yapılan okulda bir süre eğitim-öğretim yapılmış, eğitim ve öğretime ara verilmesiyle birlikte okul bölgede yaşayan çocuklarca tahrip edilip adeta savaş alanda bulunan bir yapıyı andırmaya başladı.

Kapıkaya sakinleri yaptıkları açıklamalarda, eğitim ve öğretime ara verilen okul binasının yeniden onarılarak eğitim hizmetine sunulmasını talep ediyor.

Vatandaşlar yaptıkları açıklamada şunları kaydetti: “2009 yılında okulda çalışan bir öğretmenin çabalarıyla Turkcell Gönüllüleri Derneği okulun çevre düzenlemesi ve bazı ihtiyaçlarını gidererek binayı güzelleştirdiler. Yine aynı öğretmenin çabasıyla okulun bahçesine 200’e yakın ağaç dikildi. Yapılan planlama hatalarından dolayı bu sene köyün girişine yeni bir okul yapıldı ve 2010 yılında Urfa’nın en iyi okulu seçilen Kapıkaya İlköğretim Okulu şu an atıl durumda. Okulumuzun tekrar onarılmasını talep ediyoruz”

—KAPIKAYA MAHALLESİNDEKİ OKUL ORTAOKUL OLARAK HİZMET VERECEK

Milli eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okulun bilinçli olarak atıl durumda bırakılmadığını binanın kırsal alanda liselerin eğitime açılması projesi kapsamında okulun lise olarak açılmasının planlandığını ancak yetiştirilmediğini belirtti. Yetkililer, Kapıkaya okulunun 2015- 2016 eğitim ve öğretim yılında onarılarak ortaokul eğitim ve öğretimin hizmetine sunulacağını belirttiler.

Okulların tahrip edilmemesi konusunda vatandaşlara büyük bir görev düştüğünü hatırlatan yetkililer, halkın sahip çıkması gerektiğinin altını çizdiler.

Bizde Sivereksonhaber.Com sitesi ve İrfan Gazetesi olarak okullarımızın ve kamu kurumu binalarının korunmasının memleketimize fayda sağlayacağına inanıyor, vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz.

yilsonu-yaklasiyor-okullarimiza-sahip-cikalim (2)

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK HABERLERİ

  • ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına tepki

   ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliğini...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar tarafından protesto edildi. Kanlıkuyu...

  • Siverek’te dilenci operasyonu

   Siverek’te dilenci operasyonu

   Siverek Belediyesi zabıta ekipleri tarafından dilenci operasyonu düzenlendi. Zabıta ekipleri, vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine insanların yoğun olduğu caddelerde ve cami önlerinde çalışma...

  • Trafik polislerinden sürücülere ceza yerine çikolata

   Trafik polislerinden sürücülere ceza y...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında trafik polisleri yapılan uygulama sırasında sürücülere broşür dağıttı, çikolata ikram etti ve trafik kurallarını hatırlattı. Trafik...

  • Özel çocuklar projelerini fuarda sergiledi

   Özel çocuklar projelerini fuarda sergiledi

   Şanlıurfa Siverek Özel Eğitim Uygulama Merkezinde eğitim gören zihinsel engelli ve otizmli öğrenciler, projelerini TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında sergiledi. Okulda düzenlenen bilim fuarında 15 üçüncü...

  • Doğa sporcuları Fırat kıyılarını gezdi

   Doğa sporcuları Fırat kıyılarını gezdi

   Fotoğraf sanatçılarının davetlisi olarak Siverek ilçesine gelen Diyarbakır Doğa Sporları Kulübü (DİDOSK), Fırat kıyılarında doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Siverek ilçesindeki fotoğraf sanatçılarının...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.