Siverek SonHaber - Siverekin Güncel Haber Sitesi
Reklam Alanı
» 
Yılsonu Yaklaşıyor Okullarımıza Sahip Çıkalım
a aa
Tarih : 29 Mayıs 2015 17:14

Yılsonu Yaklaşıyor Okullarımıza Sahip Çıkalım

Yılsonu yaklaşıyor okullarımıza sahip çıkalım, okullarımız evlerimiz kadar değerlidir
Yılsonu Yaklaşıyor Okullarımıza Sahip Çıkalım
reklam

Kentimizde her yıl okulların tatil edilmesiyle birlikte yaşanan okulların tahrip edilmesi olayının tekrar yaşanmaması için özellikle merkez ve kırsal alanda bulunan mahalle muhtarlarımıza kanat önderlerimize büyük görevler düşüyor.

Kamu malına sahip çıkma bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla okullarımıza ve diğer kamu binalarına en az evimiz kadar sahip çıkmalıyız.

Kapıkaya Mahallesinde geçtiğimiz yıllarda bir GSM firması gönüllülerinin katkısıyla çevre düzenlemesi yapılan okulda bir süre eğitim-öğretim yapılmış, eğitim ve öğretime ara verilmesiyle birlikte okul bölgede yaşayan çocuklarca tahrip edilip adeta savaş alanda bulunan bir yapıyı andırmaya başladı.

Kapıkaya sakinleri yaptıkları açıklamalarda, eğitim ve öğretime ara verilen okul binasının yeniden onarılarak eğitim hizmetine sunulmasını talep ediyor.

Vatandaşlar yaptıkları açıklamada şunları kaydetti: “2009 yılında okulda çalışan bir öğretmenin çabalarıyla Turkcell Gönüllüleri Derneği okulun çevre düzenlemesi ve bazı ihtiyaçlarını gidererek binayı güzelleştirdiler. Yine aynı öğretmenin çabasıyla okulun bahçesine 200’e yakın ağaç dikildi. Yapılan planlama hatalarından dolayı bu sene köyün girişine yeni bir okul yapıldı ve 2010 yılında Urfa’nın en iyi okulu seçilen Kapıkaya İlköğretim Okulu şu an atıl durumda. Okulumuzun tekrar onarılmasını talep ediyoruz”

—KAPIKAYA MAHALLESİNDEKİ OKUL ORTAOKUL OLARAK HİZMET VERECEK

Milli eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okulun bilinçli olarak atıl durumda bırakılmadığını binanın kırsal alanda liselerin eğitime açılması projesi kapsamında okulun lise olarak açılmasının planlandığını ancak yetiştirilmediğini belirtti. Yetkililer, Kapıkaya okulunun 2015- 2016 eğitim ve öğretim yılında onarılarak ortaokul eğitim ve öğretimin hizmetine sunulacağını belirttiler.

Okulların tahrip edilmemesi konusunda vatandaşlara büyük bir görev düştüğünü hatırlatan yetkililer, halkın sahip çıkması gerektiğinin altını çizdiler.

Bizde Sivereksonhaber.Com sitesi ve İrfan Gazetesi olarak okullarımızın ve kamu kurumu binalarının korunmasının memleketimize fayda sağlayacağına inanıyor, vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz.

yilsonu-yaklasiyor-okullarimiza-sahip-cikalim (2)

Etiketler :

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER SİVEREK HABERLERİ

  • Motosikletli gencin otomobile çarpma anı güvenlik kamerasına yansıdı

   Motosikletli gencin otomobile çarpma a...

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde motosiklet ile otomobilin çarpışma anları, bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Tahsin Kaplan Caddesi'nde meydana gelen kazada motosiklet kullanan ve ismi...

  • Öğretmen servisi kaza yaptı: 13 yaralı

   Öğretmen servisi kaza yaptı: 13 yaralı

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde meydana gelen meydana gelen trafik kazasında öğretmenleri taşıyan minibüs takla attı. Kaza akşam saatlerinde ilçeye 45 kilometre uzaklıkta bulunan Büyük Oba mahallesi...

  • Son anda kurtuldular!

   Son anda kurtuldular!

   Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde aşırı yağış nedeniyle çöken barınaktan dakikalar önce çıkan 2 çocuk, enkazın altında kalmaktan kıl payı kurtuldu. Edinilen bilgiye göre olay, ilçeye 45 kilometre...

  • Elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti

   Elektrik akımına kapılan işçi hayatını...

   Şanlıurfa'da çalıştığı 3 katlı iş yerinin çatısını temizlediği sırada yüksek gerilim hattı tellerine temas ettiği öne sürülen kişi hayatını kaybetti. Olay, Haliliye ilçesine bağlı Ulubağ Mahallesi'nde...

  • Nefessiz kalan bebek öldü

   Nefessiz kalan bebek öldü

   Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde annesinin kucağında sür emdiği sırada nefessiz kalan 15 günlük bebek, hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, Hasan Çelebi Mahallesi'nde yaşayan Suriyeli anne Emine...

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR